Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr AMD procesoru místo Phenomu

Kontaktoval mne známý - zapřisáhlý fanda procesorů AMD abych mu pomohl vybrat nový procesor. Několik let používá tříjádrový AMD Phenom první generace. Přestává mu stačit - spuštěné programy reagují pomalu atd. Žádné hry, jen cca 30 oken prohlížeče současně, Office atd. Chce prostě nový procesor - který v současnosti prodávaných by mu mohl zase pár let vydržet? Řada Kaveri, Vishera, Opteron, Richland nebo jiná? Vím že snad příští rok má být cosi nového ale chce to teď.

Nenapsal jsi:
- cena
- co má za desku
- jestli má použitelnou dedikovanou grafiku

Pokud je deska ještě použitelná (pochybuju), podívej se na seznam podporovaných procesorů. Jsem ale pesimista, možná nějaký bazarový Phenom (výkonnější).
Pokud ne, bude potřeba i deska. Pak záleží, jestli má vlastní grafiku do PCI-E. Jestli jo, tak bych to postavil na AM3+ (FX - na kancelář stačí 4300, ale 6300 je jen o trošku dražší, tak bych koupil to). Jestli nemá grafiku, tak bych to postavil na FM2 s integrovanou grafikou.
Pokud má dedikovanou grafiku, tak by bylo fajn napsat jakou (kvůli TDP) a taky zdroj. Jestli se bude kupovat nová deska, tak předpokládám, že specifikace bedny máš zjištěné.

Cenu jsme neřešili, ale za procesor asi okolo 5-6 000 Kč s DPH by bylo optimální. Základní deska bude nová, tu bych mu zkusil poradit sám. Nebo kdybyste měli nějaký tip na stabilní... Přetaktovávat nebude, zdroj má Seasonic asi rok okolo 600W, disky a SSD nechá původní. OS má W7. Grafiku má HD6750, kdyby byla integrovaná na stejné úrovni nebo lepší určitě by mu pro začátek stačila. Obecně asi peníze nejsou problém, na hry to ale nechce. Zkrátka stabilní kancelářské PC s výhledem na několik let.

• Jestli ma minamálnē <southbridge 710> tak dle jeho presného typu Phenom, muzes odemknout čtvrté core(srdce,jadro), coz by po upravē mēl "4*Core" op proti "3*"
• Zbytek sestavy si dokázu predstavit, Phenom II x6 nemusí byt spatná volba.
TiP~ Athlon FX 8XX bych tam nevkladal, ta deska by s tim mohla mit problém udrzet a napájet stabilnē :-)