Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor I7 vs AMD-10

Chci si kupovat nový notebook (do 20 tisíc) a rád bych s nějakým výkonným procesorem (2,4 Mhz a výš), ale nevím, jestli raději koupit notebook s Inteláckým procesorem, nebo s procesorem od AMD..

Chtěl bych čtyřjádrový procesor a u Intelu ho má jen ta I7, ale co jsem se díval, tak zase u AMD ho mají skoro všechny, ale zase mají nižší frekvenci (většinou kolem 2,1 Mhz), tak nevím, podle čeho poznat, co je výkonnější.

Poradíte?

v notebookoch ak hces mat 4 jadrovy CPU tak iba tie drahsie notebooku ho maju. ale zase pozor su 2jadrove i7 a 4jadrove i7.
Zalezi ake pismenko je na koci nazvu toho CPU.
Ak je na konci U tak to su 2jadrove cpu.
Ak je na konci pismena ako HQ,MQ to su 4 jadrove.
A mimochodom za 20 000 a i7 a k tomu 4 jadrove nedostanes urcite ne ! Jedine pouzite z bazaru neaky starsi notebook. Takze ak chces i7 a 4jadro tak musis si priplatit o dost viac... ;-)

syntetických testů a porovnání CPU je na netu dost, stačí zadávat správná klíčová slova do vyhledávačů, předpokládám, že tazatel chce spíš "deskbook" s vyšším výkonem a tam je rozhodně i7 4 jádro lepší než AMD A8/A10.... no a pak se řeší ještě GPU, které Intel svými integrovanými řešemi neumí a AMD umí, přesto samostatné GPU je výhodou a to je na samostatný téma, ale kolem 20tis.stejně není kloudný výběr "booků" takže se vybírá to nejmenší zlo :-O