Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drop FPS se stabilní teplotou

Zdravím, je tu nějaký machr na grafické karty. Mám R7-250 a vždy po 15 min mi spadnou FPS u her ze 60 na 3, parkrát to hodím na plochu a zpatky a nějak to naskočí zpět a já mužu dál 20 min hrát.

Když ty FPS padnou tak pozoruji teploty, jsou v normě (kolem 50C) Ram, HDD a procesor nejsou zatížené..

Takže to bude nejspíš grafickou kartou, tak jsem přeinstalovala ovladače a ostatní drivery a problém přetrvává, dělá to od začatku co jsem kartu do PC dala. Díky za připadné rady.

Tak jsem tam dala jinou GK a dělá to taky, takže problém bude ve zbytku HW, jinak ovladače vždy stahuju od výrobce. :( Antivir je vyplý, takže ani ten to nedělá, ostatní programy na pozadí též neběží.. takže je to nějaká maskovaná chyba.

Asi bych zkusil reinstall Win, pokud jsou teploty po celou dobu v pořádku. Taky záleží na tom, jak a v čem ty teploty měříš. Pokud se na ně podíváš až po pádu FPS, můžou být už teploty v normálních hodnotách, protože procesor začal vkládat prázdné cykly aby snížil svou teplotu. Stačí pár vteřin a teplota jde dolů, klidně o deset-patnáct stupňů. Stáhni si program OCCT, spusť tam test LINPACK třeba na hodinu a sleduj teploty.

Tak teploty i takty GK jsou v pořadku, ale objevila jsem jednu zajímavou věc. Když počítač uspím tak se sam probudí po 25 min, jako by někdo zmačknul klavesu.. když se dívám na film tak po 25 min vyskočí rozhraní přehravače, jako by někdo pohnul myší nebo něco zmáčknul. Tohle se mi nelíbí a odpovídá to i tomu, že mi po 25 min spadne FPS ve hře ze 60 stabilních na 5 stabilních...

Bohužel nemůžu najít jaký process to dělá, nějaké nápady ?