Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie viacerych one board lacnych pc za ucelom zvysenia vykonu

Je technicky mozne a zrealizovatelne prepojit 2 alebo viac mini pc (raspb pi, banana pi, http://www.root.cz/clanky/lemon-pi-konkurent-rpi-u mi-i-android-5/) do jedneho vypoctoveho celku, ktory bude riesit ulohy spolocne a sucasne; za ucelom zvysenia vykonu a teda zostavenia si noveho pc za par korun ?

Ako konektory maju pc k dispozicii hdmi, rj 45, usb2 (usb3), 40 pinove nieco.
Cez ktoru cestu by sa to dalo a ak sa to neda 'legalne', da sa to pajkovanim nejako podomacku ?

Tymi systemami mas na mysli program v nejakom C-cku alebo Assemblery priamo usity na dany kus hardwaru ? (cpu, gpu, ram)

Cize tak jednoduchsie ako som si to ja predstavoval sa to asi neda:
ze ich prepojim volne kupitelnymi kablami (usb, 40 pinove one). Nainstalujem do vsetkych mini pc ten isty program, ktory uz niekto napisal pre tento ucel a z posledneho kusu urobim vystup na periferie a pouzivam ako normalne pc

Je technicky mozne a zrealizovatelne prepojit 2 alebo viac mini pc (raspb pi, banana pi, http://www.root.cz/clanky/lemon-pi-konkurent-rpi-u mi-i-android-5/) do jedneho vypoctoveho celku, ktory bude riesit ulohy spolocne a sucasne; za ucelom zvysenia vykonu a teda zostavenia si noveho pc za par korun ?

Kupis si 10x raspberry za 25eur = 250e. Takze akych par korun?
Hocijake normalne pc za tie prachy bude vykonnejsie ako tie ARM hovadinky

Operacny system mas vyrieseny? lebo na tych ARM veciach ti windows nepobezi.
Defakto si chces doma vyskladat "superpocitac" - pretoze takymto stylom su superpocitace robene. V domacich podmienkach je to zbytocna namaha, navyse predrazena, s neistym vysledkom a vyuzitim na dost uzky okruh uloh...

Navyse tvoja predstava fungovania je hooodne jednoducha.