Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s CPU ?Nebo jiná dedukce HowTO?

Měl bych pár rychlých otázek! Jsem streamer a hráčem již řadu let, v součastnosti mě trápí problém, že dochází vždy k vypnutí pc při streamování. Do grafické karty mam zapnuty dva monitory, streamuji přes OBS, a vždy v nepravidelném čase a nepravidelném zatížení pc prostě klekne. Vypne se. Při měření teplot a přepětí nebyli nějaké extremní změny. Ale stává se mi, že mi procesor,byť má 8 jader, tak cpu jede na 80-100% využití (pravděpodobně vlivem hry + stream v jednom) a teploty cpu se drží v extrému někde kolem 55 stupňů(Dle výrobce nemám, žadný podklad maximalky cpu, ale na internetu někdo psal, že vydrží do 60-75 C a pak až se vypne), Co se týče zdroje mám 600w Certifikovaný CM a to by nemělo dělat problémy s přepětím. Proto, žádám o radu jak na vyřešení příčiny, bu´d nahradit chladič na procesoru a nebo nějaký jiný nápad? MMJ mám možnost přejít na i5 4570, ale tento intel by zdaleka nevydržel streamování a hraní zároveň jako FX.Jestli má někdo zkušenosti rady atd. Díky

V součastnosti moje vlastní sestava, kterou jsem si sám skládal minulý rok.Zde dole veškeré komponenty.

Case: Zelman Z3 plus Black
Desk: GIGABYTE GA-970A-DS3P
CPU: AMD FX-8320 VISHERA (8cores x 3.50 GHz)
RAM: 16 Gb (HyperX 2x 8GB)/ 1333 ghz
GPU: GIGABYTE GTX 760 2GB / OC
HDD: 640 gb + 128 gb SSD
Zdroj: Cooler Master B2 series 600W PFC v2.3. 12cm fan

Monitor: HP S2231a
Mouse: HP BR376AA
Keyboard: Genius KB-G265
Headphones: GX Gaming LYCHAS HS-G550

*PS: Děkuji všem za jakékoliv odpovědi, vítám je a snad mi budou hodné pomoci.

Ahoj, teď nejsem doma, ale teploty GK se drží kolem 60 stupňů v průměru. Používam CUPID a Speedfan na měření napětí, teplot a RPM otáček. Kamarád mi poradil, že i v Biosu může být chyba, že mě to blokuje, ale jak říkám, nikdy jsem neměl problémy, ale až teď. Každopádně měl bych dostat nový aktiv na cpu. Očekávám, že teplota se sníží, ale nechápu, že vytížené jde do 80-100% cpu.

Mam eset antivirus 4, stary kousek, ale porad bomba. Takze malware bych netypoval, a jak rikas mozna ten bios brzdi tu teplotu, jak rikam budu ted prechazet na lepsi chlazeni a mozna to ulevy teplotam, ale skoda ze to vytizeni 8 jadra je extrem, ale holt neoptimalizovane hry a streamovani v hodne vysokem spektru dela divy. A popravde i7 za cenu 8000 a zakladka +2500 je cena, ktera neni pro kazdeho prijatelna. Ale jak rikam podivam se do biosu, sice nedelam snim rad a tak casto,ale snad tam neco prenastavim. SKoda, ze nevim proc procesor dostava takovou zatez, kde by se to dalo regulovat. Kuprikladu streamuji Dayz standalone pres OBS v nastaveni priorit je to na stredni vykon k cpu. a prumerne zatez cpu je 80-100% a ramky 60%. A to mma 2x8gb ram, takze neoptimalizace a spatne rozjeti FX procesoru na W7 ? Kdo vi

No dneska po treninku se na to juknu, vim, že když streamuju v OBS můžu volit nastaveni zátěže cpu kvalita/vytížení jo, to znamena kvalita hnus/vytížení 10% a takle to nastavuješ, každopádně na vinu může být i ta deska tady jak kolega zmiňoval, že nevyužije potenciál FX, a případně neoptimalizace her. I to může mít velký podíl na Vytížení. Uvidíme po práci a treninku před streamem, hned nahodím Bios atd, poměřím hodnoty a kdyžtak přepošlu zde na post.

Jj, může to být tou deskou nebo klidně i zdrojem, navíc pokud ti to dřív jelo bez problémů a nedělals žádné zásahy do hardwaru a registrů, je to dost pravděpodobné. Být to PC u mě, omrknu ten Bios, potom proskenoval programem Malwarebytes a Adwcleaner a nakonec použil program OCCT na otestování stability PC. Kupovat nové komponenty by šlo na řadu až po tomhle. Víc ti zatím neporadím.

No ja desku volil hlavne jen na vyuziti vseho co potrebuji, nechtel jsem cpat do prestavby buhvi jaky balik. Jako rikam, co se tyce vykonu ve hrach bez streamu, komp sla jak hodinky, akorad se nevyrovna takové stabilnosti a sile jako INTEL, ale na druhou stranu cena/vykon. ALe rikam, budu mit novy chladic, ktery by snad vyresil problemy s padanim, pak budu muset resit problem, s vytizenim cpu. A to na internetu nemohu najit.

cooler master síce zvláda chladiace záležitosti na jednotku,ale zdroje predávané pod touto značkou sú väčšinou haraburdy na úrovni eurocase,evolve,trust...skôr eurocase v kancelárskom stroji prežije bez problémov lavou zadnou ako cooler master/thermaltake/redstar v nejakej trošku vyťaženejšej hernej mašine...cooler master nech sa venuje tomu,čo vie najlepšie a zdroje radšej nech prenechá niekomu,kto to robiť vie...