Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor I7 nebo I5 do notebooku?

I7 (né s U) je logicky výkonnější, než I5, ale všude čtu, že v notebooku je výkon I7 omezen, jelikož brzo dochází k jejímu přehřátí a tím snížení výkonu.

Co je na tom pravdy? Je tedy výhodnější (cenově) koupit levnější notebook s I5 procesorem, nebo nevěřit fámám na internetu a investovat pár tisíc a mít I7?

• K jakému učelu?
Není i7 jako i7, muze jít dvou jádrové, čtyr (proto bych se podíval na "pismena" za číslem typu) rozdílná frekvence, která múze mit dopad na její vykon v určitém SW, poprípadē her.
• Dalsí dopad na vykon ma iGP, nebo mobilní graficky procesor na ktery bych bral také ohled, k intelu HD xxx (jiz jádrem v procesouru) bych radeji zakoupil i7. (Dle typu)
• i5 je stále dostačující vykon na vse, společnē kupríkladu s 128bitovou DDR5 GTX850/60 dokze podat kvalitní vykon. 4Gb RAM, bych označil jako minimum.

správne jsi to pochopit, dáš pár tisíc a budeš mít i7

k čemu ti bude nevím ale nereším,

lidé potrebují mít kde co, sbírku obrouskú, 37 motocyklú v garáži, hada v teráriu, každý rok díte s jinou ženou, s tím posledním by šlo prípadne i souhlasit, genetici tvrdí ....

.... :puff:

Tak abych byl více konkrétní, uvažuji nad koupí jednoho z těchto dvou notebooků:

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-black-d2 418199.htm

nebo

https://www.alza.cz/msi-gp60-2qe-872xcz-leopard-d2 405330.htm

s tím, že ze 70% bude daný notebook využit na hraní her, což znamená, že I7 dává logicky větší smysl i v tom, že vydrž "déle" a delší dobu na něm pojedou aktuální hry, což u I5 být nemusí...

Ale jen mě zajímalo to přehřívání ... abych nekoupil I7ku, přičemž při zátěži by byla výkonnostně na úrovni té I5ky..