Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s wifi

Mam problem s wifi v mojom notebooku. Vcera mi skoncil Bitdefender internet security, tak som si nainstaloval Avira antivirus a Comodo firewall, prestalo mi vsak ist pripojenie na internet, ukazuje mi,ze wifi adapter nefunguje, preinstaloval som ovladace, odinstaloval firewall aj antivir, no problem pretrvava,predtym mi aspon ukazovalo dostupne wifi siete v okoli,teraz mi nezobrazuje ziadnu. Wifi router funguje v poriadku,s ostatnymi zariadeniami sa bez problemov pripojim. Co by som mal urobit?

cez kabel sa pripojim, ale ked odpojim a skusam zase wifi tak mi vypise,ze sa neda pripojit, uz mi zobrazuje dostupne wifi siete, aj ze som pripojeny,ale v spodnej liste je pri ikonke wifi pripojenia zlty vykricnik a pri webovom prehliadaci pise Problem pri nacitani stranky server sa nenasiel

odinstaloval som a znovu nainstaloval, bohuzial ziadna zmena, system sa napriek nainstalovanemu ovladacu tvari ako keby bol adapter vypnuty.. Ked dam v cmd(prikazovom riadku) ipconfig /all tak mi pise:
IP routing enabled: NO
Wins proxy enabled: NO

Wireless LAN adapter
Media state: Media disconnected (pri tom Atheros AR9485WB-EG

správce zařízení kartu vidí, ale síťové připojení se s kartou nedomluví? ten slavný firewall napáchal víc škody, než se dalo čekat.
- buď vygooglit příkaz pro winsock reset, asi:

netsh winsock reset
netsh int ipv4 reset

- nebo pomůže oprava systému:

sfc /scannow

pak už jedině opravná přeinstalace.

zkusil bych se ještě v ms autoruns podívat, jestli se stále nezavádí nějaký driver od comodo nebo od aviry.

Tak som vyskusal vsetky uvedene moznosti a nic nepomohlo, nenasiel som ani ziadny driver, ktory by stale zavadzal Comodo alebo Avira.. Vyzera to tak,ze sa opravnemu preinstalovaniu nevyhnem :( este mam dotaz ked to preinstalujem aky antivir a firewall je najlepsia kombinacia instalovat?

1) copak z celého průseru a neúspěšného řešení nechápeš, že žádný?
free antivir řeší cca 10-20% nákaz, se kterými se dnes potkáš = je prakticky k ničemu. (vůbec neumí adware, ignorují polovinu spyware)
antivirový balík "internet security" je stejně špatný, navíc obsahuje problematické znefunkčňovače typu vlastní dns a integrovaný firewall.

2) psal jsem o opravné přeinstalaci, to není taková tragédie.
vezmeš instalačí dvd s integrovaným posledním servicepackem. nabootuješ a zvolíš opravu systému = bez formátu. všechna data a aplikace ti zůstanou, když to nepokazíš.

3) ještě toto mohlo být špatně odstraněné:

Vcera mi skoncil Bitdefender internet security

ale screen z ms autoruns jsi tu nedal, tak není co řešit.

4) ještě jsem našel jeden firewallí příkaz. nepíšeš, jestli někde byly chybové hlášky:

netsh advfirewall reset

sekce run (spouští se po startu):
ccleaner - máš možného viníka rozdrbaného pc, který se nechce vrátit do funkčního stavu. kromě mazání tempů ničemu nepomůže.
asus wireless console 3 - může se hádat s windowsím ovládáním wifi, zakaž to a restartuj.
drv updater - nainstalovat si dobrovolně rozdrbávač ovladačů, opět se nediv.

task scheduler (plánovač):
driver toolkit - další rozdrbávač proč?

boot execute (nějaký parazit po startu):
i když "file not found", zrušit tu čínskou položku, ať to nestraší ve výpisu.

ovladače jsi instaloval odkud? první byl chipset driver?
wifikarta se zapíná tlačítkem z klávesnice? funguje? nechybí jen doinstalovat podporu funkčních kláves?

nějaké ovladače jsou tu, ale dal bych přednost posledním od výrobce ntb.
https://www.atheros.cz/atheros-wireless-download.p hp?chipset=61&system=5

ta karta je enková, byla by škoda kdyby byla nefunkční. ověřit by to šlo snad v live linuxu, ale nejsem tučňák, s problémy v něm si neporadím.

1) majitelé notebooků obvykle nemají k dispozici dvd s originální instalací win.
2) proto potřebují použít instalační dvd od známých. jak na sviňu tu psal jiný tazatel, že nemá žádného známého se stolákem, který by neměl ukradený systém (=neoriginální dvd).
3) o tobě jsem nepsal vůbec nic. ale nečekám, že generace zpitomnělá hraním dětinských her cokoli chápe.