Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disku na více svazků

Dobrý den, chci se zeptat, když mám nový notebook a chci si rozdělit disk na více svazků, zda tím poruším záruku, nebo tím můžu nějak poškodit recovery oddíl?
A ještě mám jeden dotaz - nevíte, jak se dá na touchpadu posouvat nahou a dolů jedním prstem? V nastavení ovladače touchpadu Synaptics by to mělo být snad správně.
http://www.imgup.cz/images/2015/05/28/Vystrizek9d4 ba.png
Jsem laik, tak prosím o stručnou radu. Děkuji

Záruku tým neporušíš. Ale ak ho zmažeš, alebo sa recovery nebude dať potom spustiť, ti ťažko a reklamáciu uznajú to, že nefunguje recovery. Recovery obyčajne prestane fungovať, ak na disk nainštaluješ systém z iného zdroja, ako recovery. Alebo budeš mať na disku viac ako 4 oddiely a windows disk "prerobí" na dynamický disk.

Následujícím postupem nebude záruka nijak dotčena.
1. Vytvořit: zálohu disku - recovery DVD
2. Při požadovaném rozdělení se nedotýkat "recovery oddílu". Pouze rozdělit C: na C: a D: (data)
Pokud nevím a tápu, svěřím to někomu kdo ví co dělá a má zkušenosti.

touchpad obvykle reaguje ako rolovátko pri pravom kraji ako zvislé rolovátko a pri dolnom kraji ako vodorovné rolovátko.
Zvykne to byť dokonca aj naznačené či už pásikom šedej farby alebo šrafovanou plôškou. Často sa však stretneš s tým, že je k dispozícii len zvislé rolovanie.
Ak by ti to pri tých krajoch nefungovalo, ďalšou možnosťou je použitie dvoch prstov. Vtedy to nemusíš robiť pri kraji ale kdekoľvek na touchpade. T.j. potiahnutie nadol dvomi prstami (mierne od seba vzdialenými) = scrolling (či už nadol alebo nahor).
Podobne touchpad reaguje aj na dotyk tromi prstami, vtedy sa obvykle používa na listovania v stránkach v zmysle predošlá alebo nasledujúca stránka...