Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD Caddy pro Acer 7745g

Zdravim

Koupil jsem si HDD caddy (redukci na hdd místo dvd mechaniky), vše pasuje jak má. Windows7 mám na jiném disku, ale systém se nenabootuje. Po uvodni obrazovce už je jen černo. V nastavení bios je stále zapsaná cd/dvd mechanika přitom v ntb není. Při výpisu při spouštění ale oba disky napsané jsou. Když ntb spustím s dvd mechanikou, vše najede, pak ho uspím a vyměním dvd za hdd tak ho windows normálně vidí. Jak nastavit bios aby se systém normálně nabootoval? Nějak z biosu vymazat cd mechaniku? Děkuji

múže to být nejaká podivná vlastnost BIOS-u, proste soudruh z Taiwan-u nepredpokládal aby na daném portu, nekdy bylo i neco jiné než CD/DVD mechanika, smúla

ono to ale není nijak vyjímečná situace, to se nekdo minule stežoval že nejakej notebook HP který má dva mini PCI sloty, v jednom je WiFi karta, druhý prázdny, pokud se tam dal SSD disk, nelze z toho SSD bootovat, BIOS to neumí .... smúla, soudruh z USA nepredpokládal ...

.... :puff:

Ale já z toho disku nechci bootovat, ten disk je prázdný. Windows mám na primárním, původním slotu. Jen sem chtěl přidat další disk místo DVD mechaniky a při bootování nejspíš se nedokáže přenést přes to že v biosu je na tom to místě zapsaná mechanika a ona tam není. Jednoduše řečeno jak udělat aby bios zapoměl že kdy nějakou dvd mechaniku ntb měl