Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem webkamera v notebooku - chybí záznam

Dobrý den, zjistil jsem, že v noteboocích i přesto, že mají webkameru, mi chybí jejich záznam, když otevřu naříklad Select TWAIN source, nebo Zoner Photo Studio - Acquire - vyberu TWAIN nebo WIA - ukáže to No (...)-compatible source found. Přesto na notebooku s windows 8 když otevřu aplikaci kamera (dodána s Windows 8), tak snímá obraz. Stejně tak v notebooku s windows 7, když spustím Del Webcam Control, tak to taky získává obraz přes kameru..
Proč tedy tato možnost chybí? Co je potřeba udělat, aby byla vidět i přesTWAIN nebo WIA?

jednak buď ovládače,alebo kamera musí mať napr. hw mjpeg kompresiu,aby bola "oslovitelná" cez wia/twain rozhranie,bez toho sa kamera v systéme obsluhuje cez directX HAL-HEL/directShow/directX media rozhranie,alebo cez bda wdm rozhranie,nie cez WIA/Twain....