Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maximální rychlost ventilátoru při režimu spánku nebo načítání do windows

Zdravím, nedavno jsem si všiml že vedlejší počítač z obýváku roztočí ventilátor na 100% a po najetí windows -boot, bios vše max rychlost až do přivítací obrazovky, pak klesne na 50%. To samé dělá po najetí do režimu spánku, v HW jsem nic neměnil.

Po pátrání jsem zjistil že to dělá grafárna NVDIA GTS 250, netuším co jí systém dává za příkaz aby se takhle chovala. Teploty mám max 40-50C.

Děkuji za rady

Instaloval si tam do tych Win nejake cinske aplikacie od vyrobcu karty alebo nejake podobne sracky na overclock alebo regulaciu vetaku? Ak ano tak ich odinstaluj.

Ked to toci na max uz v BIOSe po normalnom poweroff - poweron (ak mas W8 tak vypni faststart), tak je nejaky divny bios karty, moze to byt aj normalne u daneho vyrobcu.