Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 20 000Kč

Zdravím, tento rok nastupuji na VŠ (FSI) a chystám se kupovat nový notebook. Rozhoduji se mezi 2:
https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-silver-d235662 0.htm
https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-silver-windows -7-home-premium-d2361426.htm

Chtěl bych se zeptat, jestli se vyplatí připlatit si, nebo jestli jde o notebooky výkonostně podobné. Zajímá mě hlavně RAM, u 1. je to 4GB, u 2. 8GB, u procesorů jsem četl, že jsou asi na stejné úrovni.

Pokud byste měli jiné návrhy, budu rád.

Využití - CAD, internet, občasné hraní.
Požadavky - vyšší rozlišení, úhlopříčka od 15" do 17", výdrž alespoň 2 hodiny, vyšší výkon, aby vydržel co nejdelší dobu.

Děkuji za všechny rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Díky za rychlou odpověď, Acer mám už asi 6 let a za tu dobu jsem s ním neměl výrazný problém, má ho i pár lidí z mého okolí a u nich jsem taky nic nezaznamenal, takže asi půjdu do něj. Ještě bych se chtěl zeptat, jaký je výkonostně rozdíl mezi těma dvěma notebooky co jsem posílal?