Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hurricanesoft Personal Firewall pomoc.

Dobrý den. Nainstaloval jsem si Hurricanesoft Personal Firewall, a od té doby nejde pc vypnout ani restartovat přes start, vypnout, nebo restartovat. Když Firewall vypnu, tak to jde. V nastavení jsem nic nenašel. Máte někdo s tímto programem skušenosti? Nevíte co s tím? Děkuji.

:-D:-D tak tohle mě pobavilo, dík! Viz:

Super.....len sa treba trochu pohrať s nastavením a povolit system.programom Windowsu aby sa mohli pripojit.Inak Windows zamrzne

Tohle je první aplikační firewall kde vzali tvůrci bezpečnost opravdu vážně a takhle to dopadlo :-) Vypadá to že jsou blokované všechny instance SYSTEM a SVCHOST.EXE na všech interfacech, všech protokolech :-p To samozřejmě znamená že RPC nefunguje a počítač nejde ani vypnout.

Takhle by měl v podstatě fungovat každý aplikační firewall, jenže firmy typu Kerio utřou uživateli zadeček a základní pravidla mu přednastaví. A bohužel ne vždy úplně bezpečně a uživatel do nich nikdy nesáhne, protože se ho to přeci "neptá".

Nevím co na tom mám vykoukat, nicméně pokud jdou po instalaci Tiny Firewallu Windows vypnout, tak daleko jako "Hurricanesoft" rozhodně nešli :-P

Myšlenka filtrování v síti kdy pravidla jdou nastavit pouze na úrovni aplikací je retardovaná a sebepropracovanější rozhraní v tom pořádek neudělá.