Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání procesoru

Dobrý den, mám procesor Intel Core 2 Quad CPU Q8400 s taktem 2,66 GhZ .. A mám problém .. Mám pouze větrák dodávaný k proceosoru a teplota je kolem 55 stupňů, při prohlížení internetu.
Ale jednou zhruba za 5 minut začne větrák hrozně hučet a teploty se šplhají až ke 100 stupnů.. Myslíte, že je potřeba přepastování nebo výměna větráku za lepší? Díky za rady

ten chladič tam máš blbě nasazený, nebo tam není pasta, případně jsi nechal/neočistil starou zatvrdlou pastu.

pasty se dává tenounká rovnoměrná vrstva na čisté plochy (obě, jak CPU, tak chladič!). Dobře nanesená pasta brání snadnému sejmutí odepnutéch chladiče. Pokud jde chladič lehce zvednout, byla pasta nanesena špatně.