Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz / upgrade win 10

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Upgrade na win 10, ztratím tím vše nainstalované nebo je to čistě upgrade a všechny programy budou fungovat normálně, bez nějaké reinstalace? Je to stejné, jako když se skákalo z osmiček na osmičky tečka jedna?

Děkuji za odpověď.

S pozdravem,
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Zhrnie sa "tvoje" do zložiek s koncovkou OLD. Zrejme budeš nútený niektoré programy reinštalovať, aby sa zapísala cesta k zložkám a nové kľúče do Registrov.

Zatiaľ sa ti potichu stiahla záplata, ktorá číha než ťa vyzve na manuálnu inštaláciu pravej, very good W10. (Špicľujú fest tvoj OS, pravda, ak nemáš vyblokované konkrétne porty so šmírovacími exe a dll).

Máš do 01.08.2015 čas, beztak ešte pol roka po tomto finálnom termíne sa budú boriť v Redmonde s problémami. Neponáhľaj sa.

No, mě už právě přišla oficiální výzva od Microsoftu. Bude to trvat právě až ten měsíc, ale je to registrace, jestli chci upgrade. Takže budu asi upgrejdovat, jde mi spíše o to, jestli je to opravdu stejný jako z 8.0 na 8.1 ?

Tohle mě taky zajíma, zda půjde o upgarade nebo se bude muset vše instalovat znovu..
Tohle je z oficiálních stránek Microsoftu...

V rámci upgradu se přenesou aplikace, soubory a nastavení. Některé aplikace nebo nastavení se ale přenést nemusí.

Při upgradu systém Windows zkontroluje, jestli máte aktuální předplatné antivirových a antimalwarových aplikací. Systém Windows aplikaci odinstaluje, ale zachová její nastavení. Po dokončení upgradu systém Windows nainstaluje nejnovější dostupnou verzi s nastavením, které bylo nakonfigurované před upgradem. Pokud předplatné není aktuální, zapne se při upgradu Windows Defender.
Některé aplikace, které jste měli od výrobce OEM, mohou být před upgradem odebrány.
U některých aplikací třetích stran zkontroluje aplikace Získání Windows 10 kompatibilitu aplikací. Pokud existuje známý problém, který by upgradu bránil, najdete o tom oznámení v seznamu aplikací se známými problémy. Pokud odebrání aplikací přijmete, budou ze systému před upgradem odebrány. Před odebráním aplikace si nezapomeňte seznam aplikací zkopírovat.

Tak jsem pátral dál a když v tom rezervovací okně klikneš na odkaz JE VÁŠ POČÍTAČ PŘIPRAVEN, tak ti popř. vyjedou programy, které bude potřaba znova nainstalovat. Tady vyjádření Microsoftu:

Co znamená, když je ve zprávě uvedená nějaká aplikace?

Znamená to, že váš počítač je vhodný pro Windows 10, může ale nastat problém s touto aplikací. Zpráva vám ukáže:

Aplikace, které budete muset odinstalovat, protože způsobují problémy při upgradu

Aplikace, které po upgradu budete muset znovu nainstalovat nebo aktualizovat

Aplikace, které ve Windows 10 nebudou fungovat správně nebo vůbec

Tento seznam se zobrazí znovu při zahájení upgradu na Windows 10, a to včetně všech aplikací, které pak můžete znovu nainstalovat, a postupu, jak aplikace odinstalovat.

S těma aplikacema asi opatrně a vše,i poštu,zazálohovat. Stáhl jsem si i jejich půlroční zkušební verzi Office 2016 v domění,že upraví stávající 2010. Ne,jsou tam obě a při pokusu tu starší odinstalovat,zmizely obě.

Pokud existuje známý problém, který by upgradu bránil, najdete o tom oznámení v seznamu aplikací se známými problémy. Pokud odebrání aplikací přijmete, budou ze systému před upgradem odebrány.

Odebrání programů se bude muset přijmout takže by win neměl nic smazat bez tvého dovolení.

Keby MS predaval panvice cez teleshopping, tak by tam hlasili ze "upgradujte na panvicu ver.10, zazijete uplne nove necakane zazitky, ale nesmazte na nej kura, pri pokuse o smazenie kurata panvica zahlasi ze je nekompatibilna, a vypne sa. Zoznam nekompatibilnych pokrmov je denne updatovany. A to vsetko len za neuveritelnych 99,99euro, no nekup to" :D)