Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Oplatí" sa mi kúpiť GTX 970 ?

Zdravím momentálne mám grafickú kartu Gigabyte R9280x 3GB bol som s ňou veľmi spokojný ale tieto nové hry mi už na nej nejdu bez problémov tak rozmýšlam že zainvestujem do GTX 970 poprípade GTX 980 ale problém je že mám procesor AMD Fx 8350 4GhZ a neviem či mi bude stačiť na tú grafiku a či pocítim zväčšenie FPS v hrách .

Nebude. Dokonce bych řekl, že ta FX8350 nestačí krmit ani tu 280X, minimálně v některých hrách.

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2 5994-vliv-procesoru-na-vykon-ve-hrach-od-phenomu-p o-core-i7?start=5
http://www.cnews.cz/recenze/intel-core-i5-3570k-pr oti-dalsim-35-procesorum/strana/0/11

tady to měřili, ale s nvidií, která má na CPU trochu menší nároky. S Radeonem ten rozdíl bude větší, je na výkon CPU náročnější.

zainvestujem do GTX 970 poprípade GTX 980

Ani číst neumíš, jinak takto tituluj svého fotra, možná dostaneš pár facek aby se ti rozsvítilo.
A jestli stačí pro nV 970 je otázka, hlavně je to u každé hry trochu jinak a nejde vůbec o průměr, ale vždy o minimum = propady.