Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prechod na W10

Dobrý deň,
v r. 2012 som kúpil NTB Toshiba s predinštalovaným W7pro a v balení bolo aj DVD s W8pro. To som nikdy nepoužil, teraz s príchodom W10 ma napadlo:
Nainštalovať z DVD W8, nasledne upgrade na W10 a získam tak zdarma product key na W10.
Keď spätne potom z továrenskej zálohy nainštalujem W7 a k nemu do dualbootu W10, budú oba systémy legálne?
Mam nejaký starší HW, ktorý už vo W8 nemá podporu, preto by som chcel W7 zachovať, zároveň ma láka aj W10.

inštaláciov Win10 sa prepíše databáza LPKL a tým pádom sa pre win10 vygeneruje nový licenčný klúč, tým pádom starej (z win7) prestane byť aktívny, teda bude neplatný, ak budeš chcieť spraviť downgrade, tak ti to bude písať len "neplatný licenčný klúč". V prípade že máš 2 licencie pre 2 OS, tak sa prepíše len licenčný klúč pre OS z ktorého upgraduješ.

Ano. prostě bych win 7 z ntb smazal, nahrál win8 které máš teď stejně k ničemu a vyměnil je za klíč na win10 (který budeš mít podle mě taky k ničemu).

Pak se po týdnu vrátíš k Windows 7 které jsi doteď spokojeně používal. Důležité je mít možnost ty 7 znovu nainstalovat.