Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC na roky

Dobrý den,

chtěl bych koupit herní PC, které by zvládlo rozběhnout nejnovější hry (ne nutně na vysoké detaily, stejně hraji na 1080p TV a nehodlám kupovat novou) alespoň 7 let bez upgradu, raději víc. Našel jsem tohle: http://aukro.cz/top-herni-pc-osmijadro-8gb-ssd-1tb -r9-280x-i5400992738.html

Stačí to? Je to slušná cena? Nějaké doplňující návrhy? Pokud tohle ne, doporučili byste mi sestavu v podobné cenové relaci (tedy do 25,000 Kč) ?

Děkuji za pomoc.

Hlavne je to z Aukra, tam nakupuji jen zoufalci a ty mas docela odvaznej pozadavek na PC, ktere ma neco vydrzet.

Jinak uz jsi odpoved dostal, doplnim, ze graficke karty Gigabyte rozhodne vzhledem k pouzitym soucastkam nejsou na roky, u tech je clovek rad, kdyz to prezije po dobu zaruky nebo spis ne, protoze kdyz ti to chipne den po 24 mesicich od koupi, tak uz to nevyreklamujes.

Keby tu bol kedysi clobrdo, ktory vie predpovedat "PC na roky", tak ho tu uz nenajdes, lebo je na Kanaroch a uziva si miliony.

Nikto nevie, dokonca ani Intel a Microsoft, co bude za par rokov.

Mam radu: Porebujes PC dnes, tak kup to co je na trhu,
Nepotrebujes dnes, pockaj pride nova sada procesorov a zase mas dve moznosti:
1. stare dobre CPU zlacnie (moja volba)
2. pride nove CPU (co prinesie , uvidime)
----------------------------------
Co sa tyka Grafiky, tak to Ti poradia dalsi.

Mars ma zatial blbu atmosferu a neprijatelnu teplotu, aj na uchladenie klasickeho (x86 procesoru), takze vynechajme.

Ale "že se PC bude vyvíjet stejnou rychlostí jako teď" , mozmo nie. Grafen, Germanium ...?

"alespoň 7 let", odvazne tvrdenie. Ja osobne pokladam architektutu x86 ako prestarlu a dnes nevyhovujucu, ale ale koli kompatibilite udrziavanu.

Kedy pride k zlomu x86 vz nova architektura CPU, to keby som vedel, tak ma hladaj na v milionarskej stvrti na Kanaroch.

Na druhou stranu sance, ze dojde k nejakemu rychlemu vyvoji je docela mala. Na x86 je zalozen byznys Intelu, ze by nekdo tuhle firmu prevalcoval je nepravdepodobne, naopak se Intel snazi nacpat x86 i do mobilu, nastesti zatim neuspesne.
Jedinne co je mozne, ze se PC platforma rozdeli jeste vic nez dnes na samohrajky (budou i na ARM) a na vykonny desktop (Intel x86-64).

Podle me je docela realna snace, ze mu vhodne poskladane PC muze vydrzet dost let, az na grafiku, pokud se hraje, tak nic nenasvedcuje tomu, ze by cyklus nutnosti vymeny GK se mel nejak kratit oproti dnesku. Snad jedine je otazka, jestli je 25.000,- na dlouhodobe udrzitelne PC dostacujici cenovka.

Asi v roku 2011-2012 uz neviem, sa samotny velky Intel vyjadril, ze doba pokrocila a x86 bola velmi dobra architektura, v danom case, ale dnes uz nestaci.

Preto odpovedam az teraz, lebo som hladal povodny clanok, ale bohuzial nepodarilo sa.

Ale aj tak je to pre autora zbytocna informacia, lebo prechod by bol (z hladiska kompatibility, ochrana investicii), dlhodoby proces.

Asi som nemal v tomto vlakne pisat vizie, ale nakopol ma autor "superpočítač z Marsu"

U Zaklinace nebo u jake to hry jsem ted zahledl v recenzi, ze minimum je GTX660. Takze mam predpokladat, ze moje skoro stejne vykonna GTX570 uz nepujde? Jestli je to tak, zivotnost GK je teda okolo 3 let (vzhledek k tomu, co maji jako doporucene pozadavky nikoli minimalni).

Přání tazatele je naprosto nesmyslné. Doporučovat není co, sedm let to stejně pro hloupého zapařence nevystačí.
"...předinstalovaná 30 denní zkušební verze nejoblíbenějšího operačního systému Windows 7..." Taky hezounké...

Ono je těžké odpovídat na dotazy tohoto typu a to zvláště s omezeným rozpočtem.
Takže každá herní sestava střední třídy s procesorem i5 nebo AMD FX 83xx, pokud je vyvážená s trochu kvalitním HW "vydrží" určitě 4-5 let, tedy s možným upgradem g.karty.
(nové/připravované procesory nijak zvláště nejsou rychlejší vždy se jedná o jednotky % = revoluce se nechystá, prozatím)
Výrobci her to musí více méně respektovat už kvůli prodeji a nedovolí si u procesorů moc vyskakovat.