Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se SATA hdd => nebyl nalezen

Zdravím, používal jsem do dnes starý IDE hdd(s docela malou kapacitou), tak jsem si pořídil nedávno další HDD tentokrát ale do Serial ATA. Popravdě jsem v pc nikdy SATA hdd neměl, takže jsem to nějak neřešil a napojil jsem napájení, konektor do desky a disku a zapl PC. V tom jsem si ovšem všiml, že bios vůbec nebere v potaz, že disk je zapojený. Chová se, jako by tam vůbec nebyl. Zkoušel jsem různá nastavení biosu, ale také nezabralo. Ovladače by měly být v pořádku(alespoń podle toho, co hlási systém) a disk se normálně točí, takže napíjení taky funguje. Už opravdu nevím, kde je chyba. Prosím poraďte.

PS: Používám win 8.1 64bit

U WIn8 je sprava diskov v pravy klik na start - tam je rovno polozka SPRAVA DISKOV. Nech klika na to.
Podla srackoveho designu predokladam ze to je W8 ?

P.S. pripadne spustit: diskmgmt.msc
Ja ani moc nechapem jak tam ma teraz co pozapajane, Win8 na pata disku a sata disk k tomu ci co?

Tak mas vadny kabel alebo disk, alebo nainstalene blbe ovladace, alebo blbo nastaveny BIOS.

P.S. ten PATA disk mas zapojeny jak presne kam presne? PATA by som dal prec, zapojil len SATA disk, do BIOSu daj load defaults a save&exit, a nainstaluj Win nanovo na SATA disk. Ked nepojde je to vadne, zacni inym SATA kablom a inym SATA konektorm v doske.

a proč? na sračkovém hw máš nainstalované win8, které s tím určitě koupené nebyly.
základní deska je tajná, není jasné, jaké obsahuje řadiče.
nejjednodušší důvod, proč bios nevidí disk, je že ten krám umí jen sata150 a není se sata2 kompatibilní - řeší se to propojkou na disku.
chyby zařízení i/o: začni memtestem.

Chtěl bych nahlásit změnu stavu :-). Jak jsem dnes zapínal pc, tak jsem si všiml něčeho neobvyklého, tak jsem hned zkontroloval bios a co jsem nenašel.

2rInPUd.jpg
665vpfa.jpg

Bios začal najednou disk detekovat, ale když se jej ve správě disků pokusím inicializovat, tak to vyhodí chybu s hláškou Chyba dat (cyklická redundantní kontrola).