Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oznámení o nelegálním stahování

Ahoj všem, to mi povězte. Přišel mi tady ten email, je to vůbec možný? Můžou mi vážně něco? A jak to udělat, aby na mě nemohli? Díky.

Dobrý den pane XY, obdrželi jsem oznámení o nelegálním stahování souborů chráněné autorským zákonem konkrétně se jednalo o

Protocol: BITTORRENT
Infringed Work: Project Almanac
Infringing FileName: Project Almanac (2014) [1080p]
Infringing FileSize: 1676
Infringer's IP Address: xxx.xxx.xxx.xx
Infringer's Port: 53906
Initial Infringement Timestamp: 2015-05-25T03:06:53Z

Tímto Vás žádáme aby jste ve stahování souborů chráněné autorským zákonem již nepokračovali.

Děkujeme za pochopení

Originální oznámení :

Dear Sir or Madam:

We are contacting you on behalf of Paramount Pictures Corporation (Paramount). Under penalty of perjury, I assert that IP-Echelon Pty. Ltd., (IP-Echelon) is authorized to act on behalf of the owner of the exclusive copyrights that are alleged to be infringed herein.

IP-Echelon has become aware that the below IP addresses have been using your service for distributing video files, which contain infringing video content that is exclusively owned by Paramount.

IP-Echelon has a good faith belief that the Paramount video content that is described in the below report has not been authorized for sharing or distribution by the copyright owner, its agent, or the law. I also assert that the information contained in this notice is accurate to the best of our knowledge.

We are requesting your immediate assistance in removing and disabling access to the infringing material from your network. We also ask that you ensure the user and/or IP address owner refrains from future use and sharing of Paramount materials and property.

In complying with this notice, RIO Media a.s. should not destroy any evidence, which may be relevant in a lawsuit, relating to the infringement alleged, including all associated electronic documents and data relating to the presence of infringing items on your network, which shall be preserved while disabling public access, irrespective of any document retention or corporate policy to the contrary.

Please note that this letter is not intended as a full statement of the facts; and does not constitute a waiver of any rights to recover damages, incurred by virtue of any unauthorized or infringing activities, occurring on your network. All such rights, as well as claims for other relief, are expressly reserved.

Should you need to contact me, I may be reached at the following address:

Adrian Leatherland
On behalf of IP-Echelon as an agent for Paramount
Address: 6715 Hollywood Blvd, Los Angeles, 90028, United States
Email: copyright@ip-echelon.com

Ty jsi mi k užitku jak slepýmu brýle, proč se vůbec vyjadřuješ? Jako rádce by ses měl snad takovým OT vyhýbat jak čert kříži. Pokud možno, už sem obdobné nekonstruktivní bláboly nepiš, thread by mohl najít někdo s podobným problémem a místo informací se dočká takovejch bludů. Nejlíp by jsi udělal, kdyby jsi ty svoje a tento můj komentář smazal a dělal, jako že jsi tady nikdy nebyl. Díky.

ale Brtník má naprostou pravdu.

Tím že používáš torrent ke stahování nelegálního obsahu, se stáváš šiřitelem, což je postižitelné i v ČR. Takže buď budeš stahovat a riskuješ problémy, nebo s tím přestaneš.

Nechápu, co chceš za "další informace". Že si tě najdou? Samozřejmě. že z toho můžeš mít polízanici? Samozřejmě. Všechno je to jen otázka, zda se to držiteli autorských práv vyplatí, nebo zda mu to stojí za to.

Jak nejde! U každého stahování de nastavit limit! Třeba na 1kb/s což je nic.
Menuje se to Limit UP.

Ty máš Anglicky mluvícího poskytovatele?

Adrian Leatherland
On behalf of IP-Echelon as an agent for Paramount
Address: 6715 Hollywood Blvd, Los Angeles, 90028, United States
Email: copyright@ip-echelon.com

Tohle je tvuj poskytovatel netu? Neříkej!

Pod tímto je v emailu ještě

Lukáš Nenáhlo
specialista odd. Helpdesk
RIO Media a.s.
Kovanecká 30/2124
190 00 Praha 9 - Libeň
e-mail: lukas.nenahlo@riomedia.cz

a přišlo to přímo od riomedia.
1kbps nastavit jde, ale už tak je to odesílání, ne?

edit: mě nedošlo, že jsem to nenapsal do originálního postu, přišlo to přímo jako "Oznámení RIO Media a.s" z emailu riomedia.cz

Zatím to ale funguje. Kdo tam nahrává obsah mi může být skutečně jedno. Ti dotyční z toho mohou mít dokonce zisk za počet stáhnutí a to je jistě lákavé. Provozovatel se sice tváří, že žádné takové aktivity nepodporuje, ale samozřejmě o tom ví a pokud dostane nějakou stížnost, tak maže a docela rychle. Zatím to funguje asi na principu žalobce - soudce. Pokud není jeden, není ani druhý..

Čistě teoreticky lze dosledovat podle IP.Jenomže se to nestane,muselo by to být vážné,aby do toho šla policie a navíc poskytovatel internetu může vydat uživatele jen na soudní příkaz. Takže klid a chodit raději do kina.

Oznámenie Ti poslal poslal kto ? Pokial to bol Tvoj konkrétny poskytovatel internetového pripojenia,tak si mal smolu a sťahoval si v dobe ,keď bol dotyčný server monitorovaný a bolo zaznamenané jednorazové sťahovanie a oznámené Tvojmu konkrétnemu poskytovatelovi internetového pripojenia,tak sa to obvykle oficiálne robí,pokial sa zaznamená jednorazové,nie pravidelné sťahovanie,pri torrentoch si musíš uvedomiť,že popri sťahovaní obsahu zároveň zdielaš volné pásmo pre iného sťahovača,takže porušuješ aj v Čechách povolené sťahovanie pre osobnú potrebu......
Pokial to poslal Tvoj ISP,tak si dávaj pozor,druhé upozornenie už nepríde,bude to riešené ako u porušovatelov autorského zákona,oficiálne si majitelia autorských práv uplaťňujú svoje nároky tak,že pri jednorazovom sťahovaní sa pošle žiadosť poskytovatelovi pripojenia,aby upozornil dsvojho zákazníka a vyžiadal si ukončenie takejto činnosti,pri pravidelnom porušovaní už následuje klasická žaloba,servery,o ktorých sa vie,že obsahujú aj súbory s autorsky chráneným obsahom sú pravidelne monitorované a sťahovanie autorsky chránených diel pre osobnú potrebu je beztrestné len Čechách a kedže Čechy sú v EU,tak v rámci EU je možné požadovať trestnoprávnu zodpovednosť,pokial bol obsah sťahovaný z iného,ako českého servera a znovu pripomínam,pri torrent serveroch zároveň aj zdielaš,pomíhaš sprístupniť obsah iným osobám,čo už nieje povolené ani v Čechách,to už nieje výlučné sťahovanie pre osobnú potrebu.....
Pokial ten mail poslal niekto iný,môžeš to považovať za hoax,malware typu vírus česká policie......

Hm, další frajer, co něco dělá, ale neví co, hlavně, že to nějak funguje, že? Takže věc se má tak - u nás v republistánu je možno stahovat pro osobní potřebu hudební i obrazová díla, aniž by byl porušen autorský zákon, pouze, pokud není použit torrent, protože ten už funguje na principu sdílení, a to už trestné je. Takže z ULOŽTO lze, z torrentu nee - je to tak těžké pochopit?

Není to těžký pochopit ty vemeno, já tu mluvím o tom, jestli mi v závěru opravdu někdo něco může a jestli lze nějak zastínit to, odkud se stahování a uploadování provádí. O principu torrentů tu mluvíš jen ty, protože jsi guma a neumíš si přečíst thread, než do něho začneš vypisovat bludy.

Protocol: BITTORRENT

nielen on. ked uz dakomu nadavas, rob to poriadne, prave si spravil zo seba blbecka. Gratulujem.

Pokial ide o tvoju otazku, tak ano, keby nejaky zodpovedny clovek ktory ma na toto moznosti chcel, nieco ti spravit mozu. Vid par pripadov zo sveta a aj zo SR/CR, kde par ludi skoncilo v base alebo s mastnymi pokutami, ktore budu splacat este ich deti...
Ze sa to stalo dokopy 10 ludom na svete neznamena, ze sa to tebe stat nemoze, nahoda je blbec.

Dalsia vec je, ze V CR/SR to nikto az tak neriesi, na rozdiel od USA, kde su schopni ti vylomit dvere o tretej rano kvoli stahovaniu.

Co sa zdielania obsahu tyka, pri torrentoch s tym nic neurobis, ten system je tak vymysleny. Mozes fungovat cez nejaky proxy server, ale je s tym viac prace ako osohu a navyse rychlost je dost komicka na dnesnu dobu. Proxy niesu tiez pre toto robene.

V závere ? môžeš sa dostať do prúseru,bittorrent je torrent so všetkým,čo k tomu patrí,takže sťahovanie a zdielanie zároveň a to znamená aj porušenie zákonov tým,že zdielaš,pokial si poškodená strana uplatní nejaké nároky,tak môžeš dopadnúť velmi zle,a že už k nejakým nárokom zo strany poškodených došlo svedčí to,že výzvu na ukončenie nepovolenej činnosti došlo oficiálne od Tvojho poskytovatela pripojenia,či ho zmeníš alebo nie,to nehrá žiadnu úlohu,pokial porušíš prevádzkové podmienky alebo svojou činnosťou zákony u iného,ten spraví to isté,najprv Ťa upozorní,potom bude konať,on za Teba trestnoprávnu zodpovednosť a z toho vyplývajúce následky nepreberie...........
Zamaskovať nejako odkial sa to prevádza ? To bohužial nejde,jedine keby si si Ty zároveň bol aj sám sebe ISP,čo bohužial niesi,takže kedy,kam,kolko vie Tvoj ISP velmi presne a pokial naňho zatlačia orgány činné v trestnom konaní,nebude váhať.....ťažko budeš vyvracať že to nebolo z torrentu,keď samotný ISP má v protokoloch zachytený protokol bittorrent,ťažko sa budeš vyhovárať,že si sťahoval len pre osobnú potrebu,keď torrentom si zároveň zdielal,čo je v rozpore s výlučným sťahovaním pre osobnú potrebu,tam nepomôže ani súdny znalec na obhajobu,keď ISP vydokladuje sťahovanie pomocou bittorrentu............zatial je to len upozornenie,to znamená,že pokial Ťa nenachytajú opakovane,nič sa nedeje a nikto zatial nič okrem upozornenia po Tebe chcieť nebude,pri opakovanom nachytaní to už môže v tom najhoršom prípade dopadnúť velmi zle,dnes je bohužial doba,že vlastníci autorských práv sú schopní sa súdiť o obrovské odškodné aj v prípade,že v niekoho inej pesničke sa objavilo pár rovnakých taktov,takže na záver len tolko,pokial nemáš za sebou silnú mafiu právnikov a tučné konto pre prípad neúspechu,daj si pozor,zbytok je už len v Tvojich rukách.....