Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Dobrý den,
jelikož moje aktuální PC již trochu nestačí, tak jsem se rozhodl, že si postavím nové.
Sám jsem již zkoušel dávat nějak komponenty a docela to i šlo, ale chci se zeptat i ostatních a vetšina z nich tomu asi rozumí vic než já.

Tady jsou požadavky :

Cenový limit - 33000 Kč
Využití - Úprava fotografíí, hry (GTA V, CS:GO, WoW), občasný střih videa, kancelářské práce, internet a takovýhle blbůstky :)
OS - Mám Win 8.1
PC si sestavím sám
Monitor mám mírně starší 27 palcový Samsung, typ nevím, ale je to 2560x1440, LCD IPS, odezva 5ms

Dále bych v sestavě chtěl mít i7-4790K (nejlépe s chlazením Scythe Mugen MAX), 16GB RAM,, skříň Zalman Z11 HF1 s regulací otáček Bitfenix Recon, SD čtečku, DVD mechaniku, kombinaci SSD (asi Samssung 850 EVO 120GB) a HDD (asi 2x WD Green 1TB) a v poslední řadě musí mít Wi-FI.

To je vše a předem díky :)

Děkuji, ale já chtěl návrh sestavy a opravdu chci WD Green a s touto graf. kartou se nevejdu do limitu a jestli byste ji tam nějak dal v kombinaci s jinými požadavky do 33000, tak bych byl rád, ale mě se to opravdu nedaří. (nechci si koupit zdroj Eurocase nebo tak něco)

Nějak si nerozumíš, hrátky s videem občas, nejnovější hra/hry, drahý taktovací procesor, SSD a to vše podtrhuje vysoké rozlišení/monitor = tak aby to nebyla splácanina s malým fofr diskem, dvěma šnek disky (která to celé zabijí/hry video) a g.karta která nebude mít na ten monitor ve hrách, je to potřeba vše přehodnotit, nebo limit navýšit.

(nehledě na to, že je potřeba počkat na AMD R9 300 a to s ohledem na ceny/výkon)

Já to chápu, no tak nebudu hrát na 2560x1440, ale 1920x1080. Nejsem zas tak vášnivej hráč, abych řešil, že nemám nejlepší grafiku co to jde. Hry si hraju, když se chci odreagovat či tak něco a jak jsem již psal nebude to hlavní účel počítače.

Nevím úplně přesnou spefikaci, půlka z nás pracuje na jiných PC (včetně mě), ale co jsem se doslechl, tak to byla nějaka postarší i3 na socketu 1155, nVidia teď nevím, ale myslím, že 560Ti a 4 GB ramek DDR3, 500 GB běžné HDD.. nic víc opravdu nevím, ale vím, že s tímto zdrojem a s těmito specifikacemi bylo koupeno 14 PC a 3 z nich shořely

Nemusis sa pytat na to CPU je to fuk. Bolo to vseobecne trochu poddimenzovane, aj ked teda sa trochu divim ze to odislo, nemalo by. Mozno vam to tam odpaloval nejaky skriatok v elektroustredni :)
Na haswell nepotrebujes certifikacie, vseobecne nove zdroje by s tym nemali mat problem.

Kup si co chceš, jsou to tvoje prach, ale odpovídající g.karta = monitor/hry ti vadí (nativní rozlišení),
i7 s nepotřebnou IGP ti nevadí ač ten Xeon i7 (stejný výkon) jen bez IGP je podstatně levnější.
Trváš na drahém chladiči, když to zvládá o polovic levnější.
(procesor 80-88 TDP)
Spočítat potřebný Wat výkon zdroje k dané sestavě (procesor + g.karta + zbytek + rezerva) neumíš.
Jo a hře je srdečně jedno ohledně potřebného HW zda jí hraješ jednou za uherský rok, nebo jí drtíš každý den.

No podstatně lépe nežli původní tvořivost, snad jen -
1. chladič - zbytečný, stačí bohatě SilentiumPC Fera 2 HE1224

2. deska - MSI H97 PC Mate

3. tím pádem ti zbude na SSD Crucial MX200 250GB (CT250MX200SSD1)

4. nevím proč máš v návrhu OS, když jsi původně uvedl "Mám Win 8.1"

Jinak na CZC.cz je sestavení/otestování a instalace OS zdarma.