Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který PC si mám vybrat?

Dobrý den,
chtěl bych se vás zeptat, který mám zvolit PC. Nejsem žádný hráč, ale chtěl bych v této cenové relaci zvolit to nejlepší, co za tuto cenu mohu mít.
Mám tady 6 různých beden a chtěl bych poprosit někoho, kdo tomu lépe rozumí. Co je nejlepší na obecnou práci, něco co mě bude nejrychleji běžet, něco do čeho se vejde hodně dat a co bude tak nějak obecně nejlepší řešení v porovnání cena/kvalita/výkon.

1)https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-h515s-d19402 76.htm
2)https://www.alza.cz/acer-aspire-xc-703-d2355942.ht m
3)https://www.alza.cz/acer-aspire-xc-703-d2296820.ht m
4)https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-h30-05-d2219 415.htm
5)https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-h30-00-d2219 411.htm
6)https://www.alza.cz/acer-aspire-xc-603-d2266370.ht m

Mým favoritem je buď jeden z těch Lenovo Idea Centre nebo Acer Aspire XC-603

P.S.: Jaký je rozdíl mezi Lenovo Idea Centre H30-05 a H30-00?

Děkuji

František

Z těchto třech asi tento, záleží ale, co na tom budeš dělat. Na internet a filmy stačí.
Teď riskuju upálení poradňáky, zapálenými stacionaristy, ale pokud budeš kupovat ještě i monitor, možná by bylo vhodnější přemýšlet nad nějakým základním, kancelářským notebookem, na kterém se bude na internet dát dívat i v obýváku, popřípadě ho zapojit do televize a pustit si film.

Než netbook, to radši chodit na internet do knihovny. Leží mi na parapetu Asus EEE, co měla moje kdysi na výšku. 11 palců displej je na notebooku k ničemu, napsat se na tom nedá ani ahoj, je to celý pomalý a pche pff. Abych nevypadal jako negativista tak alespoň uznám, že i po těch šesti letech, nebo kolik to má, pořád vydrží i 6 hodin práce bez nabíječky. Kdyby nevydržel, seženu slepici a v ložnici ho za svitu plné luny rituálně obětuju.

BTW. aj ten asus moze fungovat relativne normalne, ked sa odinstalia antiviry a viry a podobne, idealne obnovit recovery a odinstalit vsetky preinstalene gebuziny. Len je to EEE este X krat slabsie jak dnesne baytraily a mal srackovy solid state disk (pomala technologia spred 5rokov ci kolko)

Zkoušel jsem to zachránit s Ubuntu, ve volným čase škodím literatuře a říkal jsem si, že by mohl dosloužit jako psací stroj. Když přejdu, že na té malé klávesnici se vážně nedá psát, vadilo mi, že píšu rychlejš, než sviňák počítá.
A tak či tak, zvykl jsem si psát v Dark Room, kterou mi tu poradil jirka44 a už bych neměnil. Na Linux jakékoliv formy se mi žádná funkční obdoba Dark Room narvat nepovedla a přes virtuální wokna to blbne.
Ale to už hrubě odbočuju, za mě netbook nedoporučuju.
btw., myslel jsem, že netbook dělá netbookem velikost, ne to, že je má low-end parametry.

Ano netbook je o velikosti. Ale maju podobne CPU jak si vybera tie desktopy :)

Aj na tom EEE (10x pomalsi jak dnesna baytraily!) sa musi dat normalne pisat text, mas tam asi nieco blbo, obnov recovery a odinstaluj antiviry. (BTW. asi to ale chce WinXP) BTW.2. asi to vyhod :D

Na co to chces fakt pouzivat? Tie vybrate CPU a celkovo su dost nevykonne, tak neviem co s tym PC chces robit, co mas teraz a preco chces iny, apod.
(BTW. na internet apod to ale staci)

P.S. ja osobne by som asi zobral ten A6 (ptz ma aj HDMI a neni to intel grafika), ale tazko povedat, kedze neviem na co to chces pouzivat

Ten starý byl už nevýkonný a navíc se rozbil. PC mám na filmy, hudbu, Word, Excel, Internet, vypalování fotek, prohlížení obrázků atd. Nejsem žádný hráč a hry na PC hrát nehodlám. Chci něco, na čem by se tyto úkony daly provádět s co nejvyšší rychlostí. Pokud je výkon velice podobný, chtěl bych vědět, co z toho má eventuálně největší obecný potenciál. Notebook nechci, jeden starší už mám na chatu a ten mi stačí.

P.S.:

Jinak: barva, spotřeba, váha, velikost, výstupy ani nic podobného mě vlastně nezajímají. Všechno to má stejně velký HDD a všechno to má i USB 3.0 (na počtu portů nezáleží, stačí i jeden)
HDMI nepotřebuji a nechci, to vím.

Jediné o co mi jde je prakticky grafická karta a procesor.

HDMI sa hodi. Nekupujes si to na 3mesiace.

Neviem preco ti ide o graficku kartu, ked nic z toho co si vymenoval nepouziva vykon grafiky. Navyse si si vybral PC s najslabsimi grafikami.
Nechapem ani jak ti "jde o CPU" ked si vyberas tie najslabsie.

Na vsetko co si menoval tie PC stacia. Z tych 3 co si sem dal je ten A6 asi najrozumnejsia volba, alebo ten druhy lenovo ma dedikovanu grafiku, ale jej vykon je stejne na 2 veci. Nechapem preco nema uvedene HDMI, to bude nejaka dost divna grafika, alebo nesedi popis.

Takhle: to že jsem psal, že mi: "jde o procesor a o grafiku", jsem myslel tak, že chci vybrat z těchto 3 PC ten, který má nejlepší grafiku a CPU. Vím, že jsou všechny slabé a mají jí nízkou. Nemyslel jsem to tak, že kupuju PC s best grafikou a CPU, to moc dobře vím, ale když už nějaký PC kupuji, tak chci z těchto 3 vybrat ten nejvýkonnější (i když jsou všechny 3 jak říkáte na 2 věci).

A co se HDMI týče, nepotřebuji ho, nechci si nic dávat do TV, navíc v TV mám USB a když chci kouknout na fotky z dovolené, dám tam prostě flashku. Když bych měl HDMI, bude tam zbytečné, neberu proto možnost HDMI jako plusovou, prostě mi je jedno. :)

Jasný, takže ten Acer nám tedy vypadává ze hry a jedná se tu o to Lenovo H30-00 nebo H30-05. Koukal jsem na ten odkaz, co jste mi poslal, laicky jsem to přejel zrakem a podle těch grafů vyhrává to AMD A6, o kterém jste mluvil.