Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypnutí PC krátce po startu

Ahoj,

mám tu od kamaráda starší PC na opravu. Měl všechno, kromě RAM pamětí. Vložil jsem tam tedy 2GB ramku ze svého PC, počítač zapnul, on začal bootovat a po cca 10s (hrubý odhad) se vypnul. Takto jsem to zkusil několikrát - občas se vypl i po pár vteřinách (tedy skoro hned), většinou však doběhne "kontrola" ram (nebo co to je), jde se i dostat do biosu, ale tam člověk vydrží jen dvě tři vteřinky a pc se zase vypne. Rozhodně se to nikdy nedostane k bootu OS.

Žádné zvuky to nevydává (nějaké ty beep kódy, z kterých by se dal identifikovat problém). Zdroj je v pořádku a dostatečně výkonný - zkusil jsem i ten ze svého PC.

Někdo nápady, kam bych se měl ubírat?

Blbo nasadeny chladic CPU?
Pripadne nieco s napajanim - zapojil si dodatocne 12V napajanie do dosky? Alebo je naprd doska (skontrolovat kondenzatory ci nie su vytecene apod, pripadne aj poodpajat vsetko od kejsu a zapnut pinzetou, moze byt vadny aj powerbutton)