Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DELL U2713H nekompatibilní?

Ahoj, koupil jsem monitor Dell U2713H a po připojení k PC se na monitoru objeví hláška, že není žádný signál. Zkoušel jsem dva kabely: DVI-D a HDMI, ale v obou případech ta stejná hláška. Ano, na monitoru jsem pokaždé manuálně zvolil konkrétní vstup.
Poté jsem zkusil monitor propojit stejným HDMI kabelem s notebookem a tam monitor normálně funguje.
Když k tomu PC tím stejným kabelem (DVI-D) připojím jiný monitor (Samsung SyncMaster 305T+ nebo BenQ GW2255), tak funguje zcela v pořádku.
Zkusil jsem tedy stáhnout ovladač pro monitor, ale ten nejde nainstalovat, protože program potřebuje, aby byl monitor připojen, ale podle programu připojen není.
Ale přeci jenom k monitoru asi nějaký signál jde, protože když kabel odpojím z grafické karty, tak se objeví hláška "No HDMI Cable, The display will go into power save mode in 5 minutes."
Po opětovném připojení se objeví "Entering power save mode."
Při zmáčknutí jakéhokoli tlačítka na monitoru se objeví, že není signál...
PC na kterém monitor nejde: i7-920, gigabyte ga-ex58-ud3r rev:1.6, AMD Radeon HD 7950; Windows 8.1 64-bit

Ten monitor alebo kable alebo grafika ma nejaky problem. Vypada to ako problem s napajanim DDC, ked to vobec ten monitor nedetekuje. Niektore monitory si to napajaju sami interne, niektore pouzivaju napatie ktore ma dodavat grafika cez kabel, a ked to je v nej odpalene, tak to nic nezdetekuje lebo DDC nefunguje. Iny monitor ktory si DDC napaja sam zdetekuje.
Mas tam najskor HW problem, otazka ze co presne kde presne. Tipujem grafika alebo kabel.

Este skus ten monitor vypnut z 230V na par minut, a skus to znova. A nemaj v monitore strcenych viac kablov, len jeden.
A strc ho do stejnej zastrcky jak je PC (cez rozdvojku apod) nech tam nemas zemne slucky. A kabel neved tesne vedla zdrojov rusenia (router alebo co ja viem)

A ked mas voltmeter tak zmeraj na grafike DVI medzi pinom 14 a 15 musi byt 5V (napajanie pre DDC)
http://de.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interf ace#/media/File:DVI_german_flip.svg

.. este dodatok: v tych windows, v spravci zariadeni mas zdetekovany aspon nejaky generic monitor, alebo vobec nic? Mohol by byt problem aj v pine 16 (hotplug detect), tam ma tusim monitor nastavit nejaku uroven high alebo low inac si grafika bude myslet ze tam neni ziaden monitor. Ale moze to subvisiet aj s tym pinom 14 ze tam nema tvoja grafika napatie (to by znamenalo zavada grafiky).

Este skus nainstalit aktualne ovladace, a pripadne k PC pripojit len ten jeden monitor na jeden vystup grafiky, nic ine, a zapnut ho ci nabehne ten BIOS na ten monitor, ak je v PC samotny

P.S. ak by bol problem s hotplug, tak to moze byt aj zavada monitora. Skus ten monitor na co najviac PC, ak bude zavada na viacerych PC tak je to skor monitorom. (zavada nemusi byt viditelna na vsetkych pc, niektore grafiky mozu hotplug ignorovat, ale ak bude zavada na viac PC jak jednom, tak by som asi reklamoval monitor)

https://www.sapphireforum.com/showthread.php?30904 -Sapphire-HD7950-no-bios-screen/page2&s=6de83c576f be2a88b437fe37b28110d0

A little solution (depending your mono).
To access bios.
Power off your pc
Power off your tv
Start your pc
Press lots of time del (depending your bios)
When you're sure to be inside the bios...
Turn on the tv

trochu černá magie, ale podle mě to je vše o tom, že karta má nvram a v ní nastaven primární výstup podle toho, jak byla poprvé připojena.

kabel ano, ale DL musí být i výstup na kartě. :-) že to má piny ještě neznamená, že to bude fungovat.

Připoj to tak, abys měl jeden funkční výstup a nefunkční monitor byl připojen do portu, který nekoliduje s funkčním portem (viz dokumentace ke kartě - ne každý výstup lze libovolně použít). Pak spusť CCC a zkus detekovat displej tam.

edit: display port kabel jsi zkoušel?

dokumentaci ke kartě jsem nenašel - při koupi karty žádná nebyla a na oficiálních stránkách také nic není, pouze ovladače a utility
tak jsem vyzkoušel všechny možnosti (kromě DP, protože zatím nemám ten kabel) a bez výsledku
takže poslední možnost je ten DP

Ta grafika bude asi nahovno, asi odpalene napajanie HDMI/DVI

P.S. este by mohol sposobovat nejaky srackazdroj nejake napatia na GND a tym rusenie hotplug signalu cez GND apod, tazko povedat, ale nieco v tom PC hardwarovo neni OK.
Mohol by byt problem aj na zakladke ze by do tej grafiky nedavala 5V alebo co ja viem odkial ta karta bere to napajanie pre DDC

ve zdroji bych problém nehledal, asi měsíc zpátky jsem koupil nový Seasonic G-550
bohužel se mi nepodařilo sehnat DP, v žádném místním obchodě jej nemají a nikdo z kamarádů bohužel také ne, takže musím objednat a vyzkouším až přijde