Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM 1333 MHz - 4G

Prosím o radu.
Mám win 7 64B, PC FOXCONN s mať. doskou G41MXP s Intel Celeron E3300 a dva sloty po 1G RAM - 1333 (originál PC), grafiku EAH 3870/G/HTDI/512M.
Doska podporuje max. 8G RAM podľa techn. údajov.
V doske som vymenil dve ramky za 1x 4G/1333. Po zapnutí PC sa rozbehol, no monitor nenabehol a štartovacie tlačítko začalo blikať v pol sekundových inrervaloch. Skúšal som všetky varianty - dal som pamäť do druhého slotu, nahradil som pamäť 4G za 2G no nič, stále rovnako.
Akonáhle som do slotu dal buď jednu alebo obe 1G pamäte, PC normálne nabehlo.
Spravil som novú inštaláciu PC no nič sa nezmenilo.
Prosím Vás, skúste mi poradiť. Ďakujem

k tomu starému chipsetu lze použít pouze Dual Rank 4GB moduly (většinou se dají poznat podle toho, e jsou osazeny 16ti chipy = z každé strany 8ks). Takové se však již téměř neprodávají. Dostupné jsou např. ještě tyto:
http://www.czc.cz/transcend-jetram-4gb-ddr3-1600/1 12003/produkt
Ale pozor je opravdu nutno, aby to byly JM1600KLN-4G. Existují např velice podobně označené JM1600KLH-4G které jsou opět Single Rank, takže pro tebe nepoužitelné.

Nie som až taky zdatný, no bohužial máme v obchodoch aj takých "odborníkov" ktorí hovoria niečo iné.
Bolo mi skrátka povedané, že pamäť pôjde a "Dual chanel" že znamená, že musia mať rovnaké frekvencie, ak by som chcel napr. do slotu 1 dať 4G a do toho druhého napr. 2G.

Pokud osadíš do PC paměti s různými frekvencemi, tak se vždy použije ta podle nejpomalejšího modulu.
Jinak pro Dual Channel jsou opravdu optimální moduly o stejné kapacitě. Některé desky umí i asymetický dual channel, kdy v případě zmiňovaného osazení 1GB a 4GB moduly by Dual channel pracoval jen pro první 2GB RAM (1GB z každého modulu).

Ok na webe vyrobcu dosky pisu ze to vie aj 2GB (dokonca aj 4GB modul by mal vediet)

Dual channel DDR3 1333(oc)/1066/800,2* DIMMs, Max 8GB

ale 1333 je OC, t.j. chipset to vobec nevie. Skus nastavit v BIOSe rucne frekvenciu RAM na 1066. Alebo dvihnut trochu napatie RAM o 0.1V (na 1.6V) a skus to s 1333

To som kontroloval pokaždé - tie RAM sú osadené správne.
Tým, že som spravil clear tak zrejme BIOS sa dal na pôvodnú verziu P04. Mám už nachystanú P07, ale až keď budem doma.
Ten PC mám origo z obchodu a s CPU som nič nerobil - kupil som ho asi pred 3. rokmi.

Aktualne fsb frekvencia je 800 a aktualna frekvencia ram je 800. Tak si to uz asi na 800 nastavil, alebo to vobec nevie vyssiu RAM frekvenciu jak frekvenciu FSB (ta zavisi od pouziteho CPU).
Ked to takto nefunguje tak updatni bios, ked nepomoze ani to tak by som tu dosku daroval panovi v zberni elektroodpadu.

Ja som akurát urobil Clear na doske (je to niekde na začiatku) a nič iné som nenastavoval.
A prečo nemôžem nastaviť (nedá mi BIOS možnosť) ručne Frkvenciu na požadovanú hodnotu tiež nechápem.
BIOS mám verziu P04 a novšiu verziu som nenašiel. Akurát nechápem, prečo nemôžem použiť pamäť 1x2G do slotu, alebo do oboch slotov po 2G.
Prijme len 1x1G alebo po 1G do oboch slotov.

V tej 07 opravovali zasek s jednostrannymi modulmi. Ale ono tam toho moze byt opravene viac, cinan nepise vsetko. (a naflashuj rovno 08 a ne 07, cinan mohol aj tam nieco opravit)

P.S. potrebujes nabootovat DOS, nagoogli si jak si urobit bootovatelny USB stick s DOSom. Potom v DOSe spustis flash.bat

Tak BIOS mám 08 a robil som to cez utilit FOX LiveUpdate. Išlo to rýchlo.
No na druhej strane sa nič nezmenilo - akurát mám podozrenie že ramky pôjdu len s označením
KVR1333D3N9, no ešte musím zohnať aspoň KVR1333D3N9/2G. Možné je už asi všetko.