Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IDE a SATA zařízení

Na desce mám 2xIDE a 2xSATA.Na 1.IDE 2x HDD - OK, na 2.IDE 1xHDD+1x DVD-RW Samsung SH-182D - problém s RAM ovladači-
nelze rychleji zapisovat - rychlost je jak na FAT.Chci koupit DVD RW LG Black GSA-H30N ±R/±RW/RAM/DL/,bulk,SATA.
Bude nějaký problém,jak na instalaci mechaniky na SATA?
Děkuji.

Rychlost se pohybuje řádově v desítkách kB."Nebožka" LG 4120 šlapala s RAM ovladači až do cca 3000kB(byla sice na IDE sama - ne s 3.HDD - není v tom problém?).
Byl byl by nějaký zádrhel "zavěsit" výše uvedené zařízení? Mám na mysli 2x HDD na IDE 0, 1xHDD na IDE 1, 1xDVD-RW na SATA?
Případně,chtělo by to nějaké SATA ovladače?
Dík

Problém s dvomi zariadeniami na IDE nemôže byť nikdy, pretože ak sa číta z jedného a zapisuje na druhý, tak v jednom okamihu môže s pamäťou komunikovať len jedno zariadenie a to druhé je od zbernice odpojené. Nikdy neprechádzajú dáta po oboch IDE súčasne a nikdy neprechádzajú dáta na jednom IDE medzi jeho konektormi. Ak vznikne tento problém, je to skôr s nekompatibilitou zariadení pripojených na zbernici.