Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ani po reinstallu nefungují ovladače scanneru, chybí *.dll soubory

Pěkné páteční odpoledne, přeji.

Kopírka Samsung scx4521f sama o sobě funguje. Tiskne taky pěkně, sice to vypadá v brzké době na výměnu toneru, ale to není problém, co řeším. Jde o scanner. Ta potvora tvrdí, že scaner neí připojen, že potřebuje nějaké dll soubory, viz hláška v příloze. nějaké dll jsem postahoval, ten parchant nenažraný chtěl pořád delší, až začal chtít .log soubory a ty už jsem nikde nesehnal. Stáhnout ovladače a znovu nainstalovat, to jsem samosebou udělal, ale žádná změna. Pořád to honí ty chybějící soubory.

Předpokládám, že je to softwarová chyba a měla by jít vyřešit, nebo se pletu?

No to je právě to jádro pudla! Instalaci projdu step-by-step, tak jak se sluší a patří. Ve je úspěšně nainstalováno. Jen ta hláška o chybějících dll je tam furt a skener prý není připojen...
Je to jako z Marečku, podejte mi pero: Famfula, jak to chodí? - Chodí to výborně, ale neseje to!

Nejsem žádný amatér, abych neuměl sehnat ovladače :-D jsem sice uživatel, ale pokročilý. PC používám skoro patnáct let a většinu věcí si na něm udělám/opavím/vyřeším sám. Jen tohle je opravdu oříšek

potřebuje nějaké dll soubory, viz hláška v příloze. nějaké dll jsem postahoval, ten parchant nenažraný chtěl pořád delší

ten postup mluví o něčem jiném:
tipuju že usb krám byl hned připojen a instalační program proto selhal, něco přeskočil nebo chtěl v té chvíli jiné možnosti než měl - viz pološílená cesta k instalačkám do tempu.
nedošlo ke korektní registraci knihoven. ručním stahováním jakýchsi verzí dll jsi to dorazil.
díky vadnému postupu instalace asi není možnost, jak to vyčistit.

zoufalý pokus: pokud máš v historii stahování prohlížeče nebo ve stahovacím adresáři tyto dll, vypsat si seznam. pak je všechny odregistrovat ...

regsvr32 /u filename.dll

...a ze system32 nebo kde skončily je přesunout pryč.
po restartu (s odpojeným krámem) znovu zkusit instalaci. stažený ovladač pochopitelně nesmí být v zipu.

postup budiž ponaučením, proč ani do domácí sítě nekupovat usb shity.