Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota grafiky

Zdravím, chci se jenom zeptat. Mám GTX 970, a když hraju nějakou náročnější hru (Witcher3, FarCry4...) tak teplota grafiky jde kolikrát i na 75°C, v idle například když surfuju tak i tak se mi zdá teplota vysoká cca +-45°C. Chci se jenom zeptat jestli mám zbytečné obavy zda je to normální, nebo 75°C už hraničí s kritickou teplotou. PC funguje v pohodě, žádný restart jede v pohodě jen me zaskočila ta vysoká teplota. V tom idle bych to ještě pochopil, protože u této grafiky se roztočí větráky až to skutečně potřebuje takže teď jak píšu tak větráky stojí a teplota je na 44°C. V zátěži jedou větráky tak cca na 70%. Díky za názor :-)

Case mám takovou útulnou (malou), jako chlazená není nějak profesionálně...mám větrák na chladiči a vzadu na odtah. Jinak žádný větrák nemám, PC mám poměrně novej něco přes měsíc. Já tam větrák už nikam nenarvu jen dopředu mám pozici pro větrák 120, ale nemám ho tam. Jinak sem našel doma malý 80 větrák, tak sem ho dal pod grafiku jen tak volně, ale to moc nevytrhne.