Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na Iphone 4s

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat zda-li má smysl kupovat v dnešní době Jabkofoun 4s. Měl jsem WP moc mi nesedl, měl jsem pár telefonů s Androidem, ale ať to byl obyč. za 5k, nebo vlajková loď, všechny se časem začaly sekat atd... Poslední dobou jsem používání telefonu omezil na SMS, volání a sem tam si přečtu zprávy na netu... Chci zeptat myslíte že bude stačit tohle starší jablko, nebo jít do novějšího? Jde mi hlavně o stabilitu a svižnost systému.
Děkuji za každou radu a tip.

• Zrovna vcera jsem presel na Microsoft lumina, iPhone 4s jsem mel dosavadne, s iOS8 bych rekl ze se v nekterych situacich spomalil, nevim jak na tom bude iOS 9, ale svizny a reaktivni je na iOS7, tudiz bude zalezet na jakem OS bude fungovat.
• Na tu dobu co ho vlastnim, musim uznat ze vydrz baterie je exepcionalni, prakticky veskeré aplikace jedou dostatecne svizne o proti nekterym konkurentum pod mOS Android.

Poslední dobou jsem používání telefonu omezil na SMS, volání a sem tam si přečtu zprávy na netu

Tak to je uplne jedno jaky mas telefon, ale je fakt, ze s ajfounem budes vetsi frajer, ten 4s samozrejme staci, baby to stejne nerozeznaj. Ono nakonec budes rad, kdyz pozna, ze mas vubec ajfoun.

Ano, jak uz bylo napsano i jeden z prvnich masove rozsirenych smartphonu spustil klavesnici okamzite, takze to opravdu neni chyba na Windows Phone nebo na Androidu, ale nekde u tebe. Proste na to co chces si kup jakykoli solidnejsi foun (ne nejake noname z ciny, tam ti nikdo nezaruci nic) a bude to fungovat dobre, pokud to nerozbijes. Takze pokud si sikula, ktery zatim jakykoli foun znicil, ver, ze te ani iPhone nezachrani.

Přesně tak. Schválně jsem čekal, až mu to napíše někdo jiný, ať se neopakuju.

Samovolné sekání telefonu je téměř výhradně doménou neznačkových, čínských napodobenin (které by člověk z oboru nechtěl ani zdarma).
U slušnějších smartfonů indikuje často neodborné zásahy uživatele.
Příčinou jsou instalace fůry pochybných, neodladěných programů kde čeho, od kde koho, které stále běží na pozadí.

Když jsem se ptal IŤáků, kterému se seká smartfone, tak nikomu.
Ale uživatelé řvou pořád a obviňují ten telefon.

Ano, typicka vec - AVG (pripadne jiny antivir), na Androidu to nefunguje, ale presto to tam uzivatele cpou. Obvykle, kdyz prijde nejaky znamy se sekajicim se founem (dokonce i neznackovym cinanem), odinstaluju par techto aplikaci (uzivatele navic radi antiviry, cistice, boostery kumuluji) a zase to slape jak hodinky.

ze s ajfounem budes vetsi frajer

• Prosim?
Nevim jak v CR, ale mit <iPhone>, nevim jak se tim lidi frajeri, to same muzeme rict o <Samsung>, nebo <Blackberry>..
(frajerit se telefonem, nevim, to snad delaja jen "ichtyl"..osobne ve vetsine pripadech osobne mam telefon v nakém obalu, kde stejne nikdo nepozna o jakou znacku jde)
• Co se mOS tyce, cemu nemuzu opravdu dojit na chut je Android, <iOS>, nebo <WP> je stale dobra volba (dle vyuziti)

Info: Zitra v "19.00" vyjde (stabilni) preview na <WP>, tak jsem zvedavy na prichazejici zmeny z 8.1.

Vzhledem k tomu, ze znam i jednoho belgicana, kterej se pred casem predvadel s iPadem, vim, ze to neni zdaleka jen v CR, ze proste vyrobky od Apple jsou povazovany za neco frajerskeho i na zapade. Tim samozrejme nerikam, ze vsemi uzivateli, ale narozdil od Samsungu nebo BlackBerry, ktere nikdo neresi, tak proste Apple rovna se mimo jine i frajerina.

Android rozhodne neni o chuti, je to proste platforma, ktera je dnes stejne zabehnuta jako desktopove Windows a dokonce to muze dospet i do stavu, ze jim zacne urcitym zpusobem konkurovat.

http://diit.cz/clanek/nvidia-koupila-tvurce-komerc ni-implementace-wine-chce-rozjet-hrani-na-androidu

chce rozjet hraní na Androidu

• No, no, pozor pozor, nvidia cekaji okolo listopadu velké zmeny ;-)
Jednou zz zmeno "zrejme" bude odstoupeni o osazovani GChipu do mobilnich platform (telefonu).
Ano, i pres to ze pouzivam <SHIELD> (a to jeste ze na neho onehda vysla nova OTA 3.0 jinak to opravdu za trest) ktery je pod mOS "Android", mam co delat abych to prehlidl, Android uz snad spotrebuje vic <RAM> jak stolni pocitac, o aplikacich v pozadi nebo hybernatizované, to je snad jeste horsi jak na jejich pocatku :-D...Urcite o proti iOS, ktery ma nebo je mnohem lépe optimizovany.
• Osobne mi vyhovuje bud <iOS>, nebo <Wp>.

To jsou samozrejme jen tve nicim nepodlozene spekulace a rovnou ti rikam, ze to neni pravda. Android je optimalizovan velmi dobre a to co se vytykalo Androidu drive uz davno neplati.

Jiste, jina situace je se smartphony, kde vyrobce smartphonu aplikuje do systemove casti tunu bloatwaru, ktery zabira misto v pameti, ale to nema se samotnym Androidem nic co delat, dukazem cehoz je tzv. root pristup, kde si kdo to umi muze zbytecny bloatware sestrelit a najednou ma spoustu volne RAM.

Edit: Co se tyka aplikaci na Androidu, tak kdo umi, tak ty aplikace jsou opravdu nenarocne a bezi na vsem, ale musi se to umet, prikladem budiz ruzni IM klienti tretich stran (napr. Xabber), ktere nezabiraji skoro nic a proti nim silena obluda Facebook Messenger, ktery dokaze zazdit sebenadupanejsi smartphone.