Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta - náhodné propádávání využití

Dobrý večer,

od pořizení nové grafiky MSI R9 280 gaming 3G mi grafika sama "vynechává(?) a zává si momentuálně padla".

Screenshot s využitím grafiky a jeho propadu v běžící scéně (žádné přécházení):
http://s12.postimg.org/k31jqbrml/Sn_mek_obrazovky_ 184.png

takové propádávání výkonu jsem zaznamenal již před taktováním ve dvou hrách.

Sestava:
Pentium G3220 2x3GHz
MSI r9 280 3g
Seasonic 500W
a-data 4g RAM 1333MHz

Mám kartu považovat za vadnou a vyměnit, nebo máte nějaké vysvětlení či nápad jak to vyřešit?

Děkuji

to že má zdroj 500W neznamená nič, nenapsal si presný typ,... ale najpravdepodobnejšie podla mna ti proste CPU nestíha krmiť,... poprípade sem tam stratí na nejakom kontakte, jako možeš skúsiť tú grafiku prefúkať, a gumov (na ceruzky) vygumovať kontakty (čo sa vkladajú do PCI-e slotu) pak len to zotri dole (prebytky gumi trebars prstom, nebo servitkov, ale hladkov). Ak nepomôže, tak jedine ti nezostáva nič jiné, než ísť do shopu nakupiť (CPU)

tak k tomu doporučujem tento CPU: Intel Core i5-4590 ale jinak pravdepodobne bude dobre dokoupiť i novú MB (čo máš teraz nieje bohvie čo, aj ked postačuje) no to už záleží od tvojich financí, ak nemáš prachy, tak kup len procák. Poprípade už i nejaká I3 do 3 tisíc, ale ak už chceš mať fakt postaráno, abys do budúcna nemal problémi, tak tú I5)

když hraji zaklínače 3 na high/ultra s nvidia hairworks a v ccc vynucený tress na 8x tak mám zrovna tady stabilně 50 fps (ve městě 30) ale když frčím Aura Kingdom tak mi to tak skáče i když je zaklínač několikanásobně náročnější

Máš to naprosto nevyvážené procesor - g.karta tak nevím proč ještě moruješ g.kartu nějakým pofidérním přetaktem.
Pokud ti zlobí více vláknové hry ta to jde na vrub dvou jádrovému procesoru.
Zkontroluj co ti zbytečně běží na pozadí - antivir .......... to vše ti užírá výkon už tak nic moc procesoru v herní sestavě.

byl jsem jen zvědavý ohledně těch propadů, proto jsem taktoval jen pro ujištění, jestli není problém v grafice
- ono to je spíše naopak, jak říkám, zaklínač co má minimální požadavky 4 jádro mi funguje plynule, ale aura kingdom co chce dvoujádro mi skáče
-- v pozadí nic kromě ccc a win procesů

A:-D:-D Clovece a ty co cakas ved henten srackovy procesor co mas a hentu grafiku si myslis ze ti to pojde ta grafika na plny vykon ?!
Ak chces vyuzit tu grafiku na plny vykon tak ako sa ma tak si kup i5 procesor.
Aby si tomu porozumel tak mas slaby procesor pre tu graficku kartu ! Takze CPU ti brzdi tu grafiku a preto to nejde tak ako ma... kapišto ?!