Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobrý den, potřeboval bych poradit. Rád bych vyměnil starší grafickou kartu za výkonější

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Rád bych vyměnil starší grafickou kartu za výkonější, ale nevím jakou vybrat tak aby seděla s mým počítačem. Specifikace: Intel Pentium 4, Cpu 3,20 Ghz, 1,99GB RAM, velikost disku 37.3GB, grafická karta Intel® 82915G/82910GL Express Chipset Family, nainstalované XP 32bit verze. Děkuji

s HD ani nepočítám problém mám i s 360p. Video se sice přehrává, ale trhaně(seká se).Původně jsem hledal problém v CPU, protože silně kolísá vytížení ( při otevření nový karty na prohlížeči vyskočí na 100%, při přehrávání filmu online jede taky naplno, ale jak sem psal výše v programu Novabench test CPU dopadl dobře.O systém se starám, projíždím CCleanerem, uvolňuji místo na disku, defragmentuju, pravidelně nechávám testovat proti virům např. SuperAntiSpyware, Search and Destroy, Malware fighter atd. Papírově bych řekl, že by to měl systém zmáknout, ale není to tak. Rychlost netu taky dobrá měřěno Up, Down, Ping, Díky za jakýkoliv podněty...

Zobrazeni obrazu a jeho plynule posouvani musi zvladnout (a taky zvladne) i tva soucasna graficka karta. Druha vec je dekodovani obrazu, to se muze provadet pres CPU nebo GPU. Ty ho vsak provadis pres CPU, 360p zvladne a tudiz te dal GPU nemusi zajimat. Benchmark ti vyhodil nejaky nesmysl, problem hledej jinde.
Zkus treba na tom pocitaci nejake live CD linuxu a prehrat si to potom v nem, pokud to pujde, mas skoro jistotu, ze mas rozdrbane windows.

Děkuju za rady, přišlo mi divný, že je problém s přehráváním online vzhledem k PC sestavě ( já vim je to starý, ale taky si myslim, že by to mělo šlapat. Vyzkouším to Live cd popř. nainstaluju Vistu. Pak napíšu jak to dopadlo.

To je samozrejme naprosty nesmysl, na takto (ne)vykonne masiny je XP idealni.

A dotaz na to co ma GK delat byl zcela adekvatni, na prehravani obrazu mu totiz staci i soucasna, na vypocty to samozrejme neni. Tim, ze tazatel uz dal vedet, ze mu jde jen o prehravani obrazu, je vicemene dotaz uzavren, protoze vymena GK mu problem nevyresi, tazatel musi dal hledat problem nekde jinde: rozdrbany OS, nenainstalovane nebo rozdrbane ovladace, psal neco o online prehravani, treba mu tam tecou data nejakeho botnetu (viru) a na online prenos uz nezbyva, atd.