Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ram pamět

Jaký je rozdíl mezi frekvencí ram paměti mezi napřiklad 1333 a 1866, když se ram paměti vyrabí až do 3000 Mhz? Proč jsou až také velké rozdíly?

RAM pameti sa nevyrabi do 3000MHz.
Rozdiel mezi frekvenci je (pomerovo) taky jak vidis na tych cislach. Neni to podstatna vec, ptz brzdi to stejne zbernica apod. A mnoho chipsetov/CPU nepodporuje viac jak 1333 alebo 1600 (z roznych dovodov) takze viac by bolo v tom pripade stejne k hovnu.

To je DDR4 pracujuca na frekvencii 1666MHz. DDR4 ma ine napatie, inu specifikaciu, ine naroky na layout, inicializaciu, atd.

... a ten 3333 modul nemusi a ani asi nebude podporovat bezproblemov akakolvek DDR4 doska/CPU, ale pojde to trebars ako 2666.
A do DDR3 dosiek to samozrejme ani nestrcis.

Neni tam na ziadnom signale 3333MHz. Je tam 1666MHz. Stejne tak na ziadnej DDR3-1600 neni nikde frekvencia 1600MHz, ale len 800MHz. Preto sa tam k tomu nepise "MHz".

BTW. nechapem co to je za dotaz, preco existuju pneumatiky do skodovky na 160km/h a pneumatiky do porsche na 320km/h? Lebo tie druhe su 5x drahsie a nikto si ich nebude montovat do skodovky.

a BTW.2. a zo specifikacii vidis ze to su moduly 2133 (= 1066MHz) a daju sa pretocit na 3333 (1600MHz) ak to doska zvlada, ale IMHO vacsinou nezvlada.