Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehravani 4K filmu z PC na TV

Dobry den, mam 4K TV, ktera umi bez problemu prehrat z NAS zarizeni UHD filmy, bohuzel to je tak vse co bez problemu dokaze delat, ostatni funkce stoji za prd. Proto jsem k ni koupil mini PC Intel NUC5i3RYH jako "multimedialni" a viceucelovy prehravac. PC ma grafiku, ktera by si mela poradit s 4K videem. Bohuzel zjistil jsem nemilou vec. Vsechny videa pokud je roztahnu na celou obrazovku pri jakemkoliv rozliseni (od 1920x1200 az 4K) jakoby meli maly pocet snimku za sekundu. Popisu to laicky - v rychlich scenach je videt jak grafika prepocitava snimky, v cca pulce obrazovky se snimek puli a horni cast je o 1 snimek rychlejsi.
Pocitac s TV je spojen HDMI kabelem, ktery pry umi 4K. Filmy jsem zkousel prehrat jak z NAS ze site tak primo z SSD v PC.

TV: LG 42UB820V-ZH
PC: specifikace + 1x8GB RAM + 120GB Samsung 850 EVO + vysokorychlostni HDMI kabel od HAMA + Windows 7 Pro 64bit.

Nesetkal se s tim nekdo napr. u Blue-Ray prehravace, cim to muze byt pocitacem nebo HDMI kabelem?
Diky

Ked tam tvrdia ze to ma HDMI2.0 (predavacom sa ale moc neda verit), tak potrebujes grafiku alebo neco s vystupom HDMI2.0
Neviem ci uz existuju grafiky ktore vedia HDMI2.0, povedal by som ze ani moc ne, tak prevodnik z DP ktory vyslovene jasne ma napisane ze vystup je 2.0, ked to tam neni jasne napisane tak to neni 2.0

aktivni konvertor z mini DP v1.2 na HDMI v2.0 neexistuje, pouze na HDMI 1.4. Konvertor umi max. 4096 x 2160, HDMI pak 3840×2160. Po zapojeni aktivniho konvertoru s HDMI maximalni rozliseni ve Windows je pouze Full HD, vetsi nastavit nejde. Dival jsem se do nastaveni grafiky, zkousel jsem vsechny 3 HDMI vstupy, take reinstalovat ovladace ke grafice. Bohuzel porad nabizi FHD.

Existuje nejaka moznost jak donutit grafiku, aby nabidla aspon 3840×2160?

Uz som ti pisal bud si zozen konvertor na HDMI 2.0, alebo zabudni na konvertory a zapoj to rovno do grafiky (HDMI 1.x vie maximalne 24Hz pri 4k, mozes sa postavit aj na hlavu nic viac z toho nepojde). Viac pojde len z HDMI 2.0 alebo z DisplayPort, a prevodnik urcite existuje.
P.S. a konvertor s HDMI1.x nebude asi vediet ani 4k vobec, co si asi prave zistil. Hlavna vec ze som ti pisal uz pred tyzdnom zabudni na konvertory na 1.x.

No tak je to prdítko na tohle. Podle mě to nestíhá počítat -dekomprimovat proceosor plus pomalá grafika.

Zkusil bych nějaký film/ukázku/pár sekund nekomprimovaného videa nebo s jiným kodekem přímo z SSD. Tak aspoň zjistíš jestli to nedává jen grafika nebo ten cpu+grafika.