Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pamět RAM

Dobrý den,
jelikož mám jen 4GB RAM, tak bych si rád koupil ještě jednu 4GB. Ale problém je v tom, že tu jednu, co už v počítači mám, se mi zdá zbytečně drahá a nabízí se tu i lepší nábídky. Neboť mám počítač od Lenovo, tak mám tuto: (pameti.heureka.cz), rád bych si dokoupil k tomu ještě tuto: (pameti.heureka.cz). Je to dobrý nápad? Budou spolu fungovat?

Děkuji za odpověď,
Slin

Ram modul nefunguje "spolu" s inymi modulmi, kazdy ram modul funguje samostatne s chipsetom/CPU a BIOSom. Ci bude ten RAM modul fungovat spravne s tvojim chipsetom a BIOSom, vies len ty (model PC) a vyrobca toho PC.

P.S. principialne funguje akykolvek DDR3 RAM modul na akejkolvek DDR3 doske, ak by neboli obmedzenia chipsetov u adrespinov a chyby v BIOSe (ci uz schvalne aby ludia museli kupovat predrazene lenovo veci, alebo neschvalne)

P.S.2. idealne je zobrat to kdesi do predajne a skusit, ak to nabehne a vo Win bude pouzitelne 8Gb tak ok, ak ne tak modul nekupit.

P.S.3. ja osobne by som tam kupval uplne stejny jak tam uz je, aj napr. preto aby sa dal bezproblemov vyuzit dualchannel, ak to ten CPU/chipset podporuje.
... dualchanel sice moze fungovat aj s odlisnymi modulmi, ale zas nastava neistota ci to chipset a bios takto podporuje a jak odlisnu maju tie moduly konfiguraciu bank apod

Plánuji to koupit od CZC, tak kdyby to nefungovalo, tak to vrátím. Spíš jaká je asi taková procentuální šance, že když oddělám tu 4GB Lenovo a dám tam 8GB nějakou jinou že to bude fungovat? Jen abych byl v obraze. :)