Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firewire 800 na USB2/3 bez moznosti Express Karty

Zdravim, mam tu jeden problem, potrebujem prepojit jeden mixazny pult (Firewire 800 vystupy) s notebookom ktory nie je apple a nema ani Firewire 800 ani Thunderbird port. Idealne by som to potreboval dostat na nejaky USB port. Vie niekto o nejakom rieseni ktore dokaze podporovat prenos audio alebo data streamov a ak hej postnite mi dake napady. Za odpovede dakujem

Z USB nejde udělat plnohodnotný firewire. Takže i pokud najdeš nějaký převodník počítej s tím že to pro tvoje použítí nepojede. Kablík -mechanická redukce - z firewire 800 na firewire 400 jsem viděl, to by se pak mohlo/mělo domluvit na nižší rychlost. Ale i tak to nic neřeší.

bez možnosti express card prichádza do úvahy napr. externá zvukovka a la RME-FireFace,ktorá má usb/firewire vstupy/výstupy,vzhladom ovšem na cenu takéhoto riešenia je schodnejšia cesta výmena notebooku,usb-firewire prevodníky s podporou mLAN pre firewire vyrába dnes už len Yamaha a cenovo to dorovnáva a prevyšuje cenu bežného notebooku,za cenu RME si kúpiš aj ten macbook pro....