Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon v hrách v závislosti na rozlišení

Zdravím, napadlo mě, jestli pokud rozjedu hru na 1024x768 anebo 1920x1080 (dejme tomu, že grafika bere bez problému obě rozlišení), záleží pak už jen na výkonu grafické karty nebo hra na FullHD má větší požadavky na CPU a RAM než na tom 4:3? Jestli ano, zhruba v jakých řádech? Děkuji

To přeci záleží na konkrétní hře jak je napsaná/náročná, nejde to paušalizovat.
Obecně:
Pro rozlišení 1920x1080 potřebuješ zhruba o 1/3 větší výkon g.karty jak pro 1024x768 při stejném nastavení hry, no a s výkonem g.karty souvisí dostatečně rychlý procesor.
Fyzická paměť (RAM) není až tak důležitá pro hry, záleží na celkové potřebě PC k danému/používanému SW a OS.
(jiná je k OS 32bit - 64bit, jen hry nebo práce s grafikou ....)