Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chtěl bych poradit s koupí nového procesoru a nějaké věci s základní deskou (Prosím jen zkušené)

Ahoj lidi, rozhodl jsem se pro koupi nového procesoru, ale v těchhle věcech se extra nevyznám, tak bych chtěl pomoc, aby mi nevyhořel PC nebo aby mi to vůbec přijal a nebyly by to vyhozené peníze. PC je celkem starý, ale snažím se teď dokupovat věci postupně, přidal jsem ramky (na základní desku jdou pouze DDR2) a novou grafu. Uvažoval jsem i o tom, že bych koupil rovnou novou základní desku, ale opravdu jsem laik, tak nevím, jestli by novější desky přijaly ty nové věci (Grafu a ramky) které jsem koupil celkem nedávno. Budu rád, když mi někdo poradíte jak s tím procesorem, tak v tom, jestli by mi novější základní desky vzaly ty ramky a grafu. Díky moc za radu. Můžu dodat i jiné screeny, tyto jsou zatím jen stávající CPU (opravdu starý) a základní deska. Grafu a ramky můžu dodat. Zdroj je nový.k9P
k9x

Vyhozené peníze to budou rozhodně, tyhle staré křápy se 775 socketem nemá cenu tunit. Snad jedině lepší CPU z bazaru, seznam podporovaných procesorů najdeš na stránce výrobce základní desky. Napiš tam typ nebo počkej, až to někdo udělá za tebe.

Nevím, jestli jsem zkušený, tak to třeba ani nečti.

On počítač je sice stavebnice ale zase jako úplné lego kde si dokoupíš krabice jaké chceš a ještě to může být pěkné a funkční to není.

PC je celkem starý, ale snažím se teď dokupovat věci postupně, přidal jsem ramky (na základní desku jdou pouze DDR2) a novou grafu.

Jinak řečeno - už jsem do toho krámu něco nasypal, teď zjišťuju že to nepomohlo a že ty prachy jsou v háji. Nevím kdo Ti poradil grafiku s DDR3 ale je to to nejlevnější.

Nicméně chybama se člověk učí :D a pokud jde jen o peníze.

Ujasni si co od počítače chceš a kolik jsi do něj ochotný vhodit peněz. Postupné přikupování po tisícovce za měsíc nefunguje.