Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompatibilita grafické karty se základní deskou

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat ohledně kompatibility grafické karty se základní deskou. Vlastním desku P5G41T-M LX a uvažoval jsem o koupi grafické karty ASUS GTX750-PHOC-1GD5. Trošku mě ale zarazilo, že u grafické karty se píše "Standard sběrnice: PCI-Express 3.0" a u desky "PCIe 1.1". Znamená to tedy, že tato grafická karta není kompatibilní s moji základní deskou, protože deska podporuje jen PCI-E 1.1? (Moje původní používaná karta byla ASUS EAH3870).

Procesor je slabý. Jeho výměna za 4jádro z bazaru (orientačně 2500 a víc Kč) podle mě nemá cenu pokud chceš hrát nové hry a to podle všeho chceš. Jen ten problém na chvíli odložíš.

Grafika cos vybral je pro pci express 3.0. Express 3.0 je kompatibilní s express 2.0 a ta zase s 1.1 takže by to mělo jet /domluvit se to na nižších rychlostech/ ALE lišilo se to přeneseným výkonem pro napájení ze základní desky. Takže pokud bude grafika chtít víc nebo to bude rozpoznávat při startu tak to nepojede. Druhý problém je v tom, že grafiku s expresem 3.0 už určitě nikdo netestuje s pcie 1.1 deskama takže jestli se to na té nižší rychlosti domluví nebo se vůbec zinicializuje je otázka.

viz
PCI_Express sekce pcie 2.0

Myslím, že jsi dospěl do bodu kdy je čas popřemýšlet co se stávajícím /deska,cpu,ram/.

Je sice pravda, že novější hry na tvé sestavě horko těžko rozjedeš, ale zase nadruhou stranu u starších her (2011 - 2013) si dle mého názoru přilepšíš, respektive viditelné zlepšení tam bude. Rozdíl mezi kartami je v některých parametrech poměrně velký :-)