Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU upgrade

Dobrý den, mám menší problém. Chtěl bych si upgradovat sestavu, hlavně grafickou kartu.

moje dosavadní sestava je:
CPU: Intel core i5-3450
GPU: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
MB : Z77MA-G45
RAM: 2x DDR3 Kingston HyperX 4Gb 1600Mhz
Zdroj: Evolve 500w (nevím přesný název)

Grafiku jsem si našel GIGABYTE GTX 960 G1 Gaming 2GB.

Otázky jsou:
1) Základní deska je problém. Mám mini tower pc a podle toho jsem tehdy kupoval základovku a procesor, resp. chladič. Už když jsem ji před třemi roky kupoval tak to byla nějaká nižší třída za +- 2000. Obávám se že nebude schopná zajistit dostatečnou propustost dat pro novou grafickou kartu. Teď mám v plánu koupit ňějakou levnější midi tower a s tím normální základovku. Jenomže problém je, že procesor je na socket 1155 a základovky pro takový procesor jsou zhruba 4 na současnym trhu a jsou to nějaký s prominutim kšuty. Takže s tím přichází nový procesor. takže se ptám.
Bude tahle základovka nějak omezovat výkon grafické karty? Popřípadě procák? Jestli ne tak to je vše, co potřebuju vědět.

2) Jestli ano, tak hlavní otázkou je klasický Intel nebo AMD (ano bohužel zas a znova... omlouvám se). Jde o to že na upgrade procesoru bych měl zhruba 5000,- a potřeboval bych sehnat procesor výkonější než 4 jádro Intel 3,7MHz Ivy Bridge na univerzálnější socket 1150 v případě Intelu, AM3+ v případě AMD. Věc je taková že Intel nenabízí nejakou výraznou změnu zatímco AMD nabízí 8-mi jadro do 4.2 MHz. Sice větší výrobní proces, ale to už zacházím do detailů se kterýma nejsem plně obeznámen jak fungují.
Teď se zeptám konkrétněji: Intel Core i5-4460 nebo AMD FX-8350

Hlavní otázkou je jestli MB/CPU bude nějak omezovat výkon při hraní nejnovějších her. Jetli ne tak supr. Jestli ano tak následuje výměna MB na zakladě toho jestli AMD nebo Intel.

ano já vím že evolve nejsou žádná špička ale i kdybych vzal energetickou efektivitu toho zdroje a spotřebu komponent v zátěži tak by to měl nápájet v pohodě ne? komponenty co tam mám teď nepřesahují 250W během normálního používání (otevřený prohlížeč s nějakou starší nenáročnou hrou na liště). V zátěží možná 350W. myslíš že ta nová grafika bude o tolik větší rozdil?

1) základní deska ani procesor už samozřejmě nejsou "TOP" ale máš to stejně relativně výkonné a výměna za novější s výkonem o 20procent vyšším by byla otázka přibližně 10k. Tolik dneska stojí celý kancl pc. Podobně já mám i7 2600K pro patici 1155 a nemá cenu to měnit.

2) procesor i5-4460 by oproti tvému současnému nepřinesl žádný rozumně měřitelný rozdíl výkonu. možná bys byl v některých případech i lehce pod díky taktu.

Srovnání

http://ark.intel.com/products/65511/Intel-Core-i5- 3450-Processor-6M-Cache-up-to-3_50-GHz

http://ark.intel.com/products/80817/Intel-Core-i5- 4460-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz