Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafika

Ahoj,

koupil jsem novou grafiku Asus GT740-OC-2GD5, protože ta stará odešla. No při výměně nechce naběhnout windows a ozve se pípání s problémem grafiky. Našel jsem na internetu obdobný problém, ale bez řešení.

Počítač je HP Elite 7200 Microtower
Win7 profesional 64-bit
CPU: QuadCore Intel Core i5-2400, 3200 MHz
Základní deska: Pegatron 2AB6
Stará grafika: NVIDIA GeForce GT 420 (2 GB)
RAM: 2x 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

Takovou výměnu dělám poprvé. Je možné, že jsem něco přehlédl nebo je jen základní deska nekompatibilní s novou grafikou? Dokupoval jsem i nový zdroj Seasonic SS-400ET-F3 400W, protože originál měl pouze 300W.

Zkontroluj zapojení konektorů zdroje /klidně zkus vyndat a zapojit ten starý/ a pak si půjč jinou grafiku a zkus to ještě s jinou. Grafiku zkus u někoho jiného. Někdy se to stane že to spolu nejede. Setkal jsem se s tím hlavně u těch grafik bez přídavného napájení. Shánět bios na tu desku ani radši neradím.

"Značkový počítač od velkého výrobce" se zpravidla rovná šhitová základní deska + lákadlo ke koupi (procesor nebo obrovská kapacita paměti podřadné grafické karty) + levná bižuterie +pěkná skříň a slabý zdroj.