Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno IDE disk zpomalený na 33Mbytes/sek

Harddisk běží v UDMA módu 2 (33 Mbytes/sek), který snižuje výkon. Je doporučeno použít 80-ti žílový IDE kabel, jestliže ho řadič podporuje a zvýšit tak přenosový výkon(y).

tohle mi dnes napsal disk který používám na starším PC (mám jej na internet a videa)

trošku mě to znepokojuje co se tam stalo že to přešlo na poloviční rychlost no ani né poloviční..

označení disku je : ST360021A (60GB)

Jedná se o steré PC které jsem vytáhl ze sklepa pro otce

je to DELL GX280 který má místo SATA disku IDE

a ten IDE kabel byl určen pro DVDROMku která je odpojená skrz ten disk.

Takže jak poznám jestli je 80kovej? (mám počítat typuji :D )

ale deska a HDD je tam :
Název základní desky Dell OptiPlex GX280
Maximální UDMA mód UDMA 5 (ATA-100)
Aktivní UDMA mód UDMA 2 (ATA-33)
Maximální MWDMA mód MWDMA 2
Druh zařízení ATA-100
Standard ATA ATA/ATAPI-5
(vybráno z Aida64)