Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iPhone 6 nebo iPhone 6S

Ahoj, na 100% si chci koupit iPhone... Ale teď jestli má smysl čekat na iPhone 6S nebo koupit do dvou měsícu šestku... Nechci do toho dát víc jak 17 tisíc takže si koupím nějakou "šedivku"... Kolik by tak mohl stát iPhone 6s z EU distribuce ? Co má smysl koupit ? A pokud se nemýlím tak cena momentální šestky bude pořád stejná..?

Kolik by tak mohl stát iPhone 6s z EU distribuce ?

Podívej se po nějakých online obchodech (existují-li).

Co má smysl koupit ?

To přece nelze objektivně stanovit :) Někdo dá za mobil 17k, protože od něj očekává to, to a to. A někdo 500Kč, protože chce jen telefonovat.

Myslel jsem to ale tak že, iPhone 6 bude další rok stát stejně, takže z EU pořád za nějakých 17 tisíc... A když vyjde iPhone 6S tak bude stát ze začátku o něco dráž ne ? Ale taky v něm budou nové věci, tak se právě ptám co má smysl... Jinak jak se můžu podívat do online obchodů když 6S nebyla ani vydána... To jsem nepochopil o.O

• iPhone <6S> jeste nevysel, dle mého nazoru vyjde az s io9, dosavadni verze iphone <6> bude pohledove skoro totozna, <S> bude vybevo jen s lepsim fotoaparatem etc, ale jestli zakoupis <6> co ji zname dnes, tak ve finale ti to vyjde skoro nastejno :-)

Pokud vím tak specifikace iPhone 6S dosud nejsou známé. Každopádně si nemyslím, že by 17k stačilo byť jen na šedivku, takže z tohoto pohledu čekat smysl nemá, leda bys byl ochoten na 6S přihodit pár peněz - pak bych počkal, pokud se dá do té doby nějak přežít s tím Androidem.

takže si koupím nějakou "šedivku"

ehm, nevedel som, ze aj u iPhone existuje nieco ako sedivka. Doteraz som bol v tom, ze sa tak oznacuju android telefony, ktore nie su urcene pre tu ktoru krajinu.
Pri iPhone je ti to jedno. Zaruka a vsetky nalezitosti platia worldwide.

Pokud vím tak autorizovaný servis nepřijme do záruční opravy zařízení, které si někdo koupí v dané zemi dříve (pomocí překupníků), než je v dané zemi povolen oficiální prodej. Což sice není šedivka ve stejném smyslu jako u Androida, ale důsledek je stejný.
Takhe vypoklonkoval autorizovaný servis kamaráda s iPhone5, tuším loni to bylo? že by jednali proti vůli Applu se mi nechce věřit.

Kamarata asi trochu napalili alebo to nebol servis apple. Ono totiz servis nema co zistovat, ci si ho kupoval v nemecku, cesku alebo rusku. Ak pride american so svojim iPhonom do servisu v CZE, tak mu ho musia vziat. Rovnako ako ked ty prides so svojim iPhonom do servisu v New Yorku. Je to jedno. Navyse rozdiel medzi uvedenim na US trh a tym nasim uz je takmer minimalny.

Cena 6 půjde pravděpodobně dolů, 6S má v USA stát stejně jako aktuálně 6 a nedávalo by smysl prodávat starší a novější model za stejnou cenu.
Já osobně bych koupil to nejlepší a nejnovější, co jde. U telefonu za pár tisíc bych přivřel oči, když už chceš ale zaplatit tolik, radši si připlať, 6S přidává RAM z 1 GB na 2, což je z pohledu užívání podstatná změna, rychlejší procesor a prý lepší fotoaparát taky potěší, bude déle dostávat aktuální systém, v tom bude určitě časem hrát zásadní roli nárůst operační paměti.