Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka mobilu - připojená k el. síti bez mobilu

Dobrý den,

přítelkyně vždy nechává po nabíjení mobilu nabíječku v zásuvce. Je lepší ji odpojit, nebo je to jedno a může v zásuvce zůstat? Spotřebovává nabíječka bez připojeného mobilu nějak energii? Z hledisky bezpečnosti by bylo asi lepši nabíječku vždy vyjmout. Jsem paranoidní nebo mám přitelkyni doporučit, aby ji vytahovala. Děkuji.

Nespotrebovava energii.

Vytahovat, pokud nikdo neni doma, ono kdyby se to vznitilo, tak od toho cely byt hned nechytne, nelezi-li na tom zaclony, ale kdyz by clovek nebyl doma, tak uz k problemu muze dojit.
Samozrejme nelze vytahovat vsechny spotrebice z elektiky, ale proc alespon neminimalizovat riziko a co byt pripojene nemusi, dat pryc.