Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktore su univerzalne windows prikazy pre prisposobenie systemu ?

Otvorim si hociktory windows (xp, vista, 7, 8, 10), hociktorej verzie (32 bit, 64 bit) a potrebujem v pripade potreby rychlo a efektivne pomenit zakladne veci.

Co som nasiel doposial, ale neviem ci funguje vsade. Skusali ste ? Napiste dalsie ak poznate.

1, Vytvorit novy priecinok (Ctrl+Shift+N), ako nazov paste: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}.
Vysledok: vsetky odkazy na veci co sa daju pomenit.

2, Win klavesa + R. Napisat MSCONFIG. Enter.
Vysledok: System Configuration.

3, Win klavesa + R. Napisat REGEDIT. Enter.
Vysledok: Registry Editor.

4, Win klavesa + R. Napisat DXDIAG. Enter.
Vysledok: Diagnosticky nastroj DirectX

si dej na plochu (nebo do quick links nebo připni dolů) zástupce cmd.exe - ve vlastnostech mu nastav "spouštět jako správce".
pak si můžeš na netu vyhledat seznam .cpl, .mmc - nebo je prostě všechny vyzkoušíš.
užitečné .exe tam bývají připsané, nebo si to přečteš ve vlastnostech - v popisu těch programů.

Je ich veľa, za jeden z tých dôležitejších považujem Win+R: ncpa.cpl (Network Control Panel Applet), ktorý otvorí okno pre konfiguráciu siete.

A samozrejme Win+L pre zamknutie PC v práci - to by mal robiť každý, kto nechce vo svojej neprítomnosti posielať vtipné maily svojim nadriadeným.