Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gpu nejslabší článek sestavy? vyplatí se upgrade?

Ahoj, rád bych si zahrál na přijatelné fps, alespoň na medium detaily hry jako Zaklínače 3 a GTA V, přípádně trochu viditelně zdvihl fps ve free to play multiplayerovkách.
Mám zhruba 5let tuto sestavu:
CPU: Intel Core 2 Quad Q8400 2.66Ghz
GPU: ATi Radeon 5770 HD 1GB
Memory: Kingstone 4GB RAM (2x2) DDR2
motherboard intel dq45cb

btw: gta v mi teď jede kolem 18-25fps, medium-high/ off detaily
- Procesor je myslím pořád v poho dostačující?
- ramky mám ještě dva sloty.. jsem se tu jednou ptal, a že bych mohl zvětšit o další dvě po 1GB s nějakým dual channelingem nebo co
- grafika je zjevně slabá už, tady bych chtěl poradit, co tam můžu dat nějakou lepší, vyplatí se to a pomůže ? podporuje vůbec ta má deska nějaký o pár tříd lepší gpučka
všechno nebo téměř vše nový se mi nechce kupovat :S, ale ty ramky a g. kartu bych zkusil vyměnit, kdyby se našla příhodná dostačující gpu a aby to všechno bylo kompatibilní
Dík za rady grafikám vůbec nerozumím.
// a ještě zdroj nevím kde ho zjistím, novou kartu by asi už neutáhl

Osobně bych do toho už neinvestoval a uvažoval o koupi nové sestavy. Značku zdroje zjistíš odděláním bočnice a nápisem na zdroji. Taky bych nataktoval ten procesor aspoň na 3Ghz, ale nejsem si jistý, jestli to s tvou deskou půjde. Co se týče grafiky, záleží jaký máš zdroj. Pokud máš kvalitní, můžeš koupit lepší GPU a potom ji použít v nové sestavě.

Výměna grafiky nepomůže stejně jako přidávání pamětí. Alespoň na zaklínače ne. Podívej se kolik chce zaklínač 3 jako minimální sestava. Přidávání pamětí jsou jen vyhozené peníze -stejně skončíš u nové desky,nového cpu a pamětí DDR3. Nebo u starších her .