Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem amd grafiky

Tak už jsou na světě r9 390\x. Čekám jen na testy, ale asi o moc lepší nebudou. Ale ta cena je dost vysoká. R9 390 kolem 10 500.

No někde jsem viděl r9 390x která byla buď o chlup lepší jak gtx 980 nebo cca stejná. Ale nevím. Jsem zvědav na testy. Jednak zvedly takty, ale že by to zvedlo výkon jak prase. Spíše co mě zaujalo a možná i proto tolik stojí je že r9 300 umí nastavit fps. U dnešních grafik dáš vertikální synchronizaci na 60fps, Ale grafika stejné vykresluje vykresluje tolik co umí, ale u této řady jak nastaviš 60fps tak víc grafika nebude vykreslovát a má to ušetřit jak grafiku teploty atd. tak spotřebu. No já bych si to nechal na 40fps a bylo by to dobré.

Hele tak za mě dobrý myslím že mě překvapily víc než jsem čekal nějaké testy jsem viděl např.http://www.eteknix.com/sapphire-nitro-r9-390-8gb-g raphics-card-review/10/ http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canu cks-reviews/69646-amd-r9-390x-8gb-performance-revi ew.html http://www.computerbase.de/2015-06/amd-radeon-r9-3 90x-390-380-r7-370-test/ ale už těch testu je víc hodně se mi líbí 390x ale je to dost peněz tak vyměním svoji R9 290 za R9 390 a myslím si že to na výkonu půjde dobře znát.

Radím pár týdnů počkat, myslím, že se ceny trochu umoudří.

Mimochodem, je to jak jsem říkal. Trochu poštelovali výkon a spotřebu a jede se dál.

edit: ale měnit 290 za 390 mi nepřipadne jako dobrý nápad. Pokud máš OC edici s dobrým chlazením, je výkonový rozdíl moc malý na to, aby se vyplatila výměna.

Tak dle mého nemá skoro cenu do 3xx řady vůbec chodit, zejména 390/390x jsou úplně k ničemu. Stačí našetřit o trochu víc a jít do Fury na vzdcuhu, které by mělo stát okolo 15000-17000 a výkonově nad 390x budou výrazně (výkon cca jako 980Ti, ale o pár tisíc levnější). Takže radim také počkat a zkusit ještě šetřit, za pár týdnů pak koupit fury a mít na pár let pokoj. Jinak je směšné, jak píšou, že R9 380 se hodí na 1080p hraní a R9 390/390x na 1440 hraní. Jako ve 1440p to novější hry rozjede tak na 30-50 fps, takže lidi budou muset používat ten jejich zázračnej lock fps. Raději pak s tím fury dosahovat 60 fps na 1440p, věřte mi, to je cesta ;).

Spíš jsem to chtěl zaměřit na to, že hlavně 390/390x budou dle mého nevýhodné. A ohledně 380 jsem spíš chtěl zmínit, že na 1440p gaming opravdu není, jak tvrdí AMD. Jinak jasně, přeháním, ale jsem vyloženě zklamanej. Tak dlouho jsem čekal a teď prostě přeznačená 2xx série? Každej tvrdí, jak je Nvidia vychcaná, ale AMD vydá nové karty, na které dá nové ovladače, které záměrně zakáže na 2xx sérii a to je celé, co dělá ten rozdíl možná 10% oproti 2xx sérii, tomu říkám vychcanost.

No a co tedka zelený táborku? Přeznačené karty to asi úplně nejsou. Změnily asi dost, když je výkon jinde než r9 290/x. A taktem to jenom nebude. Navíc nvidia musí mít takt paměti 7000Hz a jádra 1200Hz možná i více, aby vůbec amd dohnalo.
Jelikož r9 290 jsem chtěl koupit, ale ještě nemám. Jdu na 100% na r9 390, navíc mají dobré nové funkce. Příští týden jsem zvědav na mlátičku od amd s novým čipem.
Navíc gtx za větší prachy nebo stejné, nabízí pouhých 3,5GB. Pokud mi bude někdo tvrdit, že to plánovala tak jsou dost naivní. Nevím proč by neudělaly 4GB. Prostě se jim to nezdařilo. Navíc amd za 10 200 u r9 390 sapphire i jiných výrobců nabízí 8GB. Tak to nevím zda od nvidie dostanu.