Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetížení CPU

Dobrý den, mám čerstvě nainstalovaný win 7 (asi týden) a při dnešním zapnutí se systém začal sekat tak jsem se podíval na vytížení procesoru a to se pohybuje v klidu, kdy není nic zaplé, krom antiviru, okolo 80-90% občas vyskočí i výše. Projížděl sem to Process Explorerem a ten říká že cca 75% CPU zabírá systém. Nevíte co s tím může být?
P.S. Antivirová kontrola zatím probíhá

Jake presne ovladace si tam uz instalil a odkial?
Je to kernel, principialne nema nic vytazovat. Win to je jaky presne? (aha uz vidim Win7, tam neni ani maintenance, mas to bud zavirene alebo su nejak posahane tie Win, alebo nejake ovladace)
Ked to prestane po hodine apod tak to mohlo byt nieco s updatmi, ale vo WIn7 by to nemalo robit take blbosti.

uhzbhn0gr
system 72%: podezírám buď nějaký z driverů, nebo vir. nebo antivir.

nepomohla by třeba reinstalace celého OS?

byl jako první nainstalován driver chipsetu základní desky?
odpovím si sám: pochopitelně jako vždy...

kdyby to náhodou nebylo ono, nabootovat z antivirového cd a proskenovat disk.
eset odinstalovat. buď je to virem a on ho pustil dál a pak je k ničemu, nebo tam není vir a pak je zbytečný.
(antivir má více filtrů=driverů a služeb, než které vypisuje přehled procesů, proto av zůstává v podezření)

Stáhni si ATF Cleaner
Poklepej na ATF Cleaner.exe, klikni na select all found, poté:
-Když používáš Firefox (Mozzila), klikni na Firefox nahoře a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected.
-Když používáš Operu, klikni nahoře na Operu a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected. Poté klikni na Main (hlavní stránku ) a klikni na Empty Selected.
Po vyčištění klikni na Exit k zavření programu.
ATF-Cleaner je jednoduchý nástroj na odstranění historie z webového prohlížeče. Program dokáže odstranit cache, cookies, historii a další stopy po surfování na Internetu. Mezi podporované prohlížeče patří Internet Explorer, Firefox a Opera. Aplikace navíc umí odstranit dočasné soubory Windows, vysypat koš atd.

- Pokud používáš jen Google Chrome , tak ATF nemusíš použít.

Stáhni si TFC
Otevři soubor a zavři všechny ostatní okna, Klikni na Start k zahájení procesu. Program by neměl trvat dlouho.
Poté by se měl PC restartovat, pokud ne , proveď sám.

Stáhni AdwCleaner (by Xplode)
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleane r/

Ulož si ho na svojí plochu
Ukonči všechny programy , okna a prohlížeče
Spusť program poklepáním a klikni na „Prohledat-Scan“
Po skenu se objeví log ( jinak je uložen systémovem disku jako AdwCleaner[R?].txt), jeho obsah sem celý vlož.

Stáhni si Malwarebytes' Anti-Malware
- Při instalaci odeber zatržítko u „Povolit bezplatnou zkušební verzi Malwarebytes' Anti-Malware Premium“
Nainstaluj a spusť ho
- na konci instalace se ujisti že máš zvoleny/zatrhnuty obě možnosti:
Aktualizace Malwarebytes' Anti-Malware a Spustit aplikaci Malwarebytes' Anti-Malware, pokud jo tak klikni na tlačítko konec
- pokud bude nalezena aktualizace, tak se stáhne a nainstaluje
- program se po té spustí a klikni na Skenovat nyní a
- po proběhnutí programu se ti objeví hláška vpravo dole tak klikni na b] Kopírovat do schránky [/b]a a vlož sem celý log.

- po té klikni na tlačítko Exit, objeví se ti hláška tak zvol Ano
(zatím nic nemaž!).

Pokud budou problémy , spusť v nouz. režimu.