Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 5 systémových oddílů na disku - který nemůžu odstranit

Zdravím, mám problém s ntb lenovo G780, 1TB disk. Má 5 systémových oddílů, abych byl přesnější 3 pro obnovení, 1 OEM a 1 EFI (nevbo tak nějak - zrovna se konfigurujou aktualizace) + tam je C-čko a 25 GB D-čko. Chtěl bych se zeptat, který s těch oddílů pro obnovení můžu poslat dopryč aniž bych odpálil systém...

Ten ntb mi přinesl kamarád v naprosto příšernym stavu, nedělal jsem to já...na Dčku jsou knihovny a složky v nich vytvořený? jestli ne tak bych ho smazal a rozšířil Cčko, jestli jo tak po doinstalování skrouhnu Cčko, ty gigový party jsou tam dva - můžu smazat oboje? + ten 20 GB pro obnovu? není to moc...

Recovery hotový je, proto ty aktualizace, všiml jsem si toho až teď. Na ty oddíly se ptam spíš kvůli tomu jestli to není nějaká chyba...Hlavně mi tam pije krev ten 20 GB...I když i to není takovej problém. Spíš bych potřeboval vědět na kterym oddílu jsou data(knihovny, složky v nich,..)

Neni to chyba.
Ten 20GB RAW je divny, na nom neni zrejme vobec nic. Principialne podla mna ho mozes zrusit, a aj ten 450MB pred nim. Ale najprv si skus spustit nejaky ten lenovo recovery manager, ze ci to nie su zalohy systemu ktore si robil nejaky predch. majitel, tie by sli snad nejak odstranit rovno v tom recoveri manageri.

Neviem jake knihovny kde chces mat, windows aj so vsetkymi knihovnami je na systemovom disku.

No...raw vim co je, vim ze sem to posral a rozhodne to na tebe nesvadim...1) ted udelam zálohu systému protože tam nic jinýho kromě pár čistě win aktualizací změněnýho neni a mělo by to jí takhle obnovit - ten program je na Cčku a za 2) lenovo ti ten disk pošle na základě seriovýho čísla který mam takže až bude třeba tak se napíše... souhlas?

no to vim...poučení pro příště...myslel jsem si že recovery je v těch 2 gigových partech ale jak teď koukam na ty tuny zbytečnýho sw... já mam na HP probooku 7 GB, z toho naplněný 3 a je tu hafo sw, navíc jsem lenovo s tímhle problémem v ruce neměl...ale to obnovení win by to mělo alespoň částečně nahradit..:/

Nechal sis špatně poradit. Nutností je vždy vytvořit bitovou kopii - to je prvořadé a v tvém zájmu. Teprve pak do toho můžeš hrabat. Nevěřím, že takový marast diskových oddílů vytvořilo Lenovo. Dále je třeba mít na paměti, že diskový oddíl RAW formátu nemusí být vždy prázdný! Vážně pochybuji, že jsi k němu správně přistoupil vhodným SW nástrojem, abys skutečně ověřil jeho obsah. V takové konstalaci je každá rada drahá, tím spíš že už vznikla škoda chybným krokem, který je pravděpodobně nevratný.