Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inštalácia widnows 7

Dobrý deň,
nedávno som preinštalovával windows na svojom stolovom PC a narazil som na problém .Zistil som totiž, že po nainštalovaní windowsu (bola to trial verzia windows ultimate 32-bit) mi v PC zostal aj pôvodný windows (teda windows xp). Vtedy som to urobil tak, že po stiahnutí ISO súboru som to rovno rozklikol, počítač sa reštartoval a bez použitia akýchkoľvek diskov som to nainštaloval(a tam mi tam zostali oba windowsi). A preto sa chcem spýtať, že keď ten rovnaký ISO súbor hodím na CD/DVD alebo USB a preinštalujem to, či mi tam znova zostane ten pôvodný windows. Rád by som sa ho totiž zbavil.
Za odpoveď ďakujem.
Změna kategorie, původně: Software. Windows jsou operační systém. (karel)

Přečti si některý z tisíců návodů, jak instalovat Windows, je toho plný net. Možná doufáš, že instalací té Ultimate verze nastane nějaká změna a budeš toho s PC umět víc, ale ono k ničemu takovému nedojde. Snad pro ně máš aspoň stažené ovladače, ty jsou taky potřeba.

pri inštalácii sa ťa spýta kam to chceš. Klikneš na http://images.pcworld.com/images/article/2012/01/w indows-7-clean-install-a-10829904.jpg a tam odstrániš systémový oddiel a prvý zavádzací. Potom ho vytvoríš znovu a dáš naň nainštalovať windows. On ho už za teba sformátuje. Ako poznamenal kolega nižšie, je dobré zmazať aj zavádzací oddiel, aby ti pri bootovaní nevyskakovala tabulka na neexistujúci systém.