Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc (jakou grafickou kartu apod.)

Ahoj, ahoj,

zdravím všechny místní poradce. Potřeboval bych poradit, rozhodl jsem se, že pokaždé z výplaty si začnu kupovat dejme tomu 1 komponent do mé staré pc sestavy a pomalu jí tak budu omlazovat a vylepšovat. Napíšu vám sem své nynější informace o mé PC SESTAVĚ.

Mým hlavním cílem je, abych co nejdříve rozjel pc hru Zaklínač 3: Divoký hon. Na nynější pc sestavě jí rozjedu ale bohužel grafika, že se na to nedá ani dívat a už se to nemile seká! :.(
Proto si myslím, že jako první by to chtělo upgradovat Graf.kartu.

Prosím poraďte jakou lepší graf.kartu bych mohl umístit do stávající základní desky a jestli jí vůbec rozhejbu s mými paměti a procesorem. Díky moc!

Mé specifikum je abych si hru užil s pěknou grafikou a plynule za pokuď možno pěkný peníz.

SPECIFIKACE SOUČASNÉHO PC:
Zdroj: Seasonic SS-500ET-T3
Základní deska: Gigabyte ga-p55a-ud3
Graf.karta: ATI Radeon HD 5770 (1024 MB)
Procesor: Intel Core i7 870, 2,93Ghz
Pamět: 2xKingston 2GB DDR3

Díky za rady neodborníkovy. :-)

Hra je naopak výborně optimalizovaná, nemáš málo RAM (nebo dostatek, ale máš zapnutý program či prohlížeč a tak, který ti žere moc paměti?), nebo nemáš zaplnutý Nvidia hairworks či podobné kravinky (to by mohlo také dělat problémy)? Tohle bohužel 980 při plných detailech asi nezvládne při rozlišení fullHD nebo vyšším a ani na youtube jsem neviděl video s plnými detaily z hry bez hodně přetaktované 980.

+- do těch 400,- to už nevidím jako rozdíl, pakliže by to bylo o fous lepší. Ale jde mi o to, abych tu grafiku na té současné sestavě rozjel a aby jsem jí například nějak neodrovnal tím, že nebude mít nějaký dostatečný příkon nebo tak něco. Nejsem profík a nechám si rád poradit.

Ty jsi taky pěkný odborník, vždyť ten procesor má více než nadprůměrný výkon i v dnešní době na to že má téměř 6 let od vydání. U her ho stejně nad 25% nedostane a při střihu/konverzi videa nebo 3D renderingu také není vůbec k zahození. Dnešní i5 mu nesahají ani po konektory.

To sice ano, ale chtěl jsem tím spíše říci, že nemá smysl utrácet za procesor, když výkonnější než má bude stát nejméně 6-7 tisíc (například Intel Core i7 4790 je "jen" o 30% výkonnější než i7 870 a stojí 10 tisíc). Jsou to akorát vyhozené peníze, pokud mu ten stávající stále dobře slouží. Raději bych ty peníze investoval do RAM a lepší grafické karty. Ten co psal, že by bylo potřeba vyměnit procesor si buď dělal srandu a nebo o procesorech nic neví. A autor dotazu by musel ještě koupit novou základní desku, jelikož nový a lepší procesor s tímto socketem už ani nesežene. Nakonec by ho to díky němu vyšlo jen za RAM, Procesor, Základní desku i Grafickou kartu nejméně na 13 tisíc a více.

Doma mám podobnou sestavu, jen lepší zdroj, grafiku a více ram. Momentálně mám v základní desce Gtx 480 (680 se po chvilce přehřívala a všude pak byly černé polygony) a Zaklínače 3 bez problému rozjedu na fullHD s nastavením na High (fps okolo 40+), GTAV taktéž na High mimo textur (ty vyžadují více video paměti), ale RAM to nestíhala u 6GB mi sebrala 100% se občas se lagovala. Po upgradu na 8GB už je vše bez problémů. Proto ti doporučím dokoupit paměti.

Mohu ti tedy doporučit Gtx 480 (je starší ale stále výkonná a v bazaru stojí okolo 3 tisíc), nebo její novější ekvivalent gtx 760 či R7 265 (obě karty stojí okolo 4 tisíc). O procesor se neboj, mám stejný a mimo 3D a střihu či konverzi videa jsem ho nikdy nad 25% nedostal a to ani u Zaklínače 3 nebo GTA V.

Možná na konci životnosti, ale zaklínače rozjede i na nejvyšší nastavení ve fullHD (sice na 23fps, ale rozjede). Na High hru rozjede plynule nad 40fps také při fullHD. Autor chtěl grafickou kartu za dobrou cenu a aby hru rozjel, proto jsem mu doporučil tuto grafikou kartu a její ekvivalenty. Pokud nemá problém dát třeba 30tisíc za grafickou kartu tak bych mu doporučil třeba Titan X, ale předpokládal jsem, že není moc při penězích a proto jsem tam dal ty levnější karty a pochopitelně za více peněz sežene lepší grafickou kartu. Hlavně by měl ale koupit ty paměti, jinak mu ani nová grafická karta moc nepomůže.

Díky, díky moc za rady od VŠECH! :) Je pravda, že mě můj procesor až překvapuje na to jak dlouho ho už mám. Jsem rád, že prozatím mi bude stačit upgradovat jenom paměti a graf.karta :)
Jak jsem tak koukal tak dneska již není problém dostat 8GB ramky za pěknej peníz: http://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8gb-2x4g b-ddr3-1600-cl9/101084/produkt
Graf. kartu: Nejspíš tu http://www.czc.cz/msi-gtx-960-gaming-2g-2gb/165960 /produkt nebo http://www.czc.cz/msi-r9-285-2gd5t-oc/162502/produ kt. Nevíte jaký je mezi nima rozdíl? Jestli tady platí heslo: dražší = lepší? Díky moc

Z těch dvou je o něco málo výkonnější ta 285 a akorát nemá ty drobné vymožeností jako ta od Nvidie (např. hairworks, flameworks apod. to si můžeš vyhledat, pokud by tě to zajímalo). Doporučuji před koupí změřit místo ve skříni a porovnat s délkou karet (jinak budeš muset koupit i novou skříň a nebo ji lehce zdemolovat ve stylu Pata a Mata).

Ramky dejme tomu, ale osobně bych zvolil Corsair nebo Kingston, ale to je asi věc názoru. "Pěknej" peníz to je v dnešní době doslova ale i ironicky, před 5 lety jsem za 6GB dával skoro o polovinu méně, ale ceny jsou mnohem výše i u jiných výrobků (hlavně pevné disky, 2,5TB za 1600 Kč a dnes stojí jen 2TB skoro 2x tolik).

Tak jsem si přečetl ten článek proč tamtu grafiku ne a byl jsem lehce překvapen, že má moc vysokou cenovku na její výkon. Tímto bych poprosil ještě o ,,ukázání'' toho nejlepšího co se dá sehnat do 6600,- tohle je má konečná cenovka u které nepůjdu nahoru ani o korunu. Zkrátka jestli se v téhle cenové kategorii najde ještě nějaká grafická karta, kterou využiju i za pár let. Protože počítám s tím, že nebudu měnit graf.kartu za další 2-3 roky. Takže jestli není 2GB málo a jestli by to nechtělo aby to nesplňovalo Directx 12, jestli to náhodou nesplňuje nějáká karta v téhle cenové hladině a jestli jo tak jaká. Myslím si, že karta za 6600,- už by nemusela být žádný šunt? Ne :) Díky

Vážně těch pár korun (necelé 4 stovky) navíc obětuj a kup si tu 380, výkonově je trochu jinde a za nějaký čas tu malou investici určitě oceníš. To samé jsem si říkal před 5ti lety ,,tu tisícovku navíc už dávat nebudu", ale kdybych to tenkrát udělal, tak si Zaklínače 3, GTA V a možná třeba ani Metro LL dnes nezahraji a musel bych investovat mnohem více za novou grafickou kartu. Oproti 280, 285 a 280x je asi o 15-35% výkonnější podle benchmarků (na Guru 3D nemají důvod přehánět).